Kar geri dönüyor

Cuma günü ve hafta sonunda hava sıcaklıkları yurdun kuzeybatı bölgelerinden başlamak üzere 6-8 derece azalacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan 'Meteorolojik Değerlendirmeye' göre, bugün yurdun güney kesimlerinde görülen yağışlı hava, yarın doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Özellikle gündüz hava sıcaklıkları bugün ve yarın 2-4 derece artacak. Ancak 20 Şubat Cuma günü ve hafta sonunda hava sıcaklıkları yurdun kuzeybatı bölgelerinden başlamak üzere azalacak. Halen mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları hafta sonunda 6-8 derece azalarak normallerinin altına düşecek. Sıcaklıklar hafta başından itibaren tekrar artacak.
Buna göre, cuma günü hava sıcaklıklarında beklenen azalmayla birlikte Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz ile İç ve Doğu Anadolu bölgelerinin kuzeyinde mevsime uygun yağışlar görülecek. Yağışlar Marmara'nın doğusu ve Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olacak.
21 Şubat Cumartesi ve 22 Şubat Pazar günleri soğuk hava bütün yurtta etkisini sürdürürken, kar yağışları Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimler ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde devam edecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün akşama kadar İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ve güneyi, Akdeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu kar yağışlı olacak. Kıyı Ege'nin güneyi ve Akdeniz'de etkili yağmur bekleniyor, sel ve su baskınlarına dikkat! Diğer bölgelerimiz çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli. Önümüzdeki 3 günün hava raporu ise şöyle:
* PERŞEMBE: Doğu Anadolu'nun doğusu ve güneyi ile birlikte Diyarbakır çevresinde yağışı görülürken, diğer bölgelerimiz yağış almayacak. Batı bölgelerimiz az bulutlu ve açık, İç Anadolu ve Doğu Akdeniz parçalı bulutlu ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu çok bulutlu. Marmara ve iç bölgelerde sis bekleniyor.
* CUMA: Kar ve yağmur yeniden başlıyor. Trakya, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Kuzeydoğu Anadolu kar yağışlı, Marmara, Ege'nin kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimi yağmurlu bir gün geçirecek. Diğer bölgelerimiz parçalı ve çok bulutlu.
* CUMARTESİ: Kar Türkiye'yi saracak. Trakya, Ege, İç Anadolu'nun batısı ve güneyi ile Akdeniz çok bulutlu, diğer bütün bölgelerde kar etkili olacak. Doğu Akdeniz'de yağmur var.