Kar geri geliyor

Karakış yüzünü yeniden gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre Türkiye bugünden itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.
Yağışlar bugün ve yarın yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacak. Çarşamba gününden itibaren kar Türkiye'nin büyük bölümünü beyaza boyayacak.

İSTANBUL - Türkiye'nin büyük bir bölümü soğuk ve yağışlı havanın etkisine girerken, çarşamba gününden itibaren kar, yurdun büyük bölümünü beyazlara büründürecek.
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, bugün Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, İç Anadolu'nun batısında karla karışık yağmur, Doğu Anadolu'da ise kar bekleniyor. Akdeniz'de gök gürültülü ve sağanak etkili olurken, Trakya çok bulutlu bir gün geçirecek.
Yarın Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Ege Bölgesi'nin büyük bölümü, İç Anadolu'nun batısı ve Doğu Anadolu'da kar yağışı var. İç Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, Ege ve Trakya'da ise çok bulutlu bir hava görülecek. Çarşamba günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Ege'nin doğusu, İç ve Doğu Anadolu'nun büyük bölümünde kar bekleniyor. Doğu Karadeniz, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, Ege ve Trakya'da çok bulutlu bir hava etkili olacak. Hava sıcaklığı 6-8 derece azalacak.
Lodos 100 kişiyi zehirledi
Bu arada hızı saatte 80 kilometreyi bulan lodos Çanakkale'de deniz ulaşımını aksatırken, Bursa'da da çatıları uçurdu. Valiliğin tüm uyarılarına rağmen, önceki gece kömür sobasını yakarak yatan ve lodosun etkisiyle sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 100 kişi, hastanelik oldu.
Kırkpınar meydanı su altında
Edirne'de Meriç Nehri'nde meydana gelen su taşkını nedeniyle Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi'nde, Kanuni Köprüsü ve Yalnızgöz Köprüsü ulaşıma kapandı. DSİ 11. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, daha büyük taşkınlara karşı uyardı.


    http://www.radikal.com.tr/7392967392960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.