Kar gidiyor, yağmur geliyor

Hava sıcaklıkları batıdan başlayarak artarken Türkiye, çarşamba gününden itibaren yağmurun etkisi altına girecek.

Bir hafta boyunca 'donan' Türkiye, yavaş yavaş çözülüyor. Kar yağışı salıdan itibaren yurdu terk edecek. Hava sıcaklıkları batıdan başlayarak artarken Türkiye, çarşamba gününden itibaren yağmurun etkisi altına girecek.
Meteoroloji'nin verdiği bilgiye göre, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun doğusu dışında tamamı, Güneydoğu Anadolu’nun iç kesimleriyle Hakkari çevresinde kar yağışı görülecek. Kar yağışı öğle saatlerinden itibaren etkisin artıracak. Güney Ege, Kıyı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da ise fırtınayla birlikte etkili sağanak yağış görülecek. Diğer bölgeler çok bulutlu bir gün geçirecek. Önümüzdeki üç günün hava raporu şöyle:
* Pazartesi: Trakya ve Ege parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz’in kıyısı, Kıyı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu yağmurlu. Yağmur özellikle Güneydoğu Anadolu’da etkili. Diğer yerlerin tamamı kar yağışlı bir gün geçirecek.
* Salı: Çanakkale ve İzmir çevresi, Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyısı ile Güneydoğu Anadolu yağmur alırken, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da kar alacak. Diğer bölgeler parçalı bulutlu ve açık. Marmara ve iç bölgelerde sis etkili olacak.
* Çarşamba: Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek, yağmur Trakya ve Ege’den yurda giriş yapacak. Marmara’nın tamamı, Batı Karadeniz, Ege ve Antalya çevresinde yağmur, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Bolu çevresinde kar görülecek.