Kar kendini gösterdi

Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı ve soğuk hava, etkisini gösterdi. Buzlanma nedeniyle karayolları, fırtına nedeniyle deniz yollarında ulaşım aksadı.

EDİRNE/KIRKLARELİ/ANTAKYA - Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı ve soğuk hava, etkisini gösterdi. Buzlanma nedeniyle karayolları, fırtına nedeniyle deniz yollarında ulaşım aksadı.
Kırklareli Mahyatepe'de kar kalınlığı 25, Demirköy, Kofçaz ilçeleriyle Dereköy'de 15 santime ulaştı. Kırklareli'nde ceşitli güzergâhlarda tuzlama çalışması yapıldı.
Denizde çile
Marmara Denizi'ndeki fırtına da deniz trafiğini aksattı. Yoğun kar ve tipi Bursa'da da etkili oldu. Önceki akşam İstanbul'dan Mudanya'ya gelen
'Hezarfen Çelebi' adlı deniz otobüsü, fırtına yüzünden Armutlu Limanı'nda bekletildi. 160 yolcu, otobüs ve minibüslerle Yalova'ya gönderildi. Uludağ'da kar kalınlığı, dün sabah 175 santimetreye çıktı.
Antakya selden korkuyor
Antakya kent merkezindeki bazı kesimlerde, Asi Nehri'nin debisi yükselince toprak aşınması meydana geldi. Belediye Başkanı İris Şentürk, 2001'deki sel afetinin yenilenmemesi için önlem aldıklarını, ancak nehrin kent içinden geçen bazı kesimlerinde şimdiden bazı sıkıntılar yaşandığını söyledi.
Kar için 8 trilyon lira
Konya Derebucak ilçesinde kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil. Doğu Anadolu'da ise 794 köyle ulaşım koptu. Yetkililer, bugüne kadar 2 bin 963 köyde karla mücadele için, 8.1 trilyon lira harcandığını söyledi.
(dha, aa)