Kar, sis, fırtına...

Kar nedeniyle Antalya-Burdur karayolu tıkandı. Antalya'da 61 köye ulaşılamıyor. Poyraz, Çanakkale Boğazı'nda seferleri engelledi. Sis ve buz nedeniyle Bolu'da İstanbul-Ankara yolu tıkandı. Meteoroloji açıklaması: Sıcaklık hafta sonuna kadar aynı. Bayram boyunca soğuk ve yağışlı havalar etkili.
Fotoğraf: Ersin Ercan/dha

İSTANBUL - Olumsuz hava koşulları, yurdun büyük bölümünü etkiliyor. Kar ve fırtına birçok bölgede kara ve deniz ulaşımını felce uğrattı.
Antalya'da yağışlı hava dün de sürdü. Kar nedeniyle, Antalya-Burdur karayolunun 45. kilometresindeki Çubuklu mevkisinde ulaşım aksadı. Karayolu sık sık tıkandı. Kimi yerde boyu 1 metreyi geçen kar nedeniyle oluşan araç kuyruğu 7 km.'yi buldu. Antalya'ya bağlı 61 köy yolu da ulaşıma kapandı. Kar yağışının en etkili olduğu ilçe Korkuteli oldu. Zincirsiz araçlara izin verilmedi.
Çanakkale'de etkili olan poyraz, adalarla kent arasında ulaşımı aksattı. Hızı 80 km.'ye ulaşan poyraz nedeniyle Gökçeada-Kabatepe ve Geyikli-Bozcaada arabavapuru seferleri yapılamadı.
Bolu'da da kar yağışı, Ankara-İstanbul karayolunun Bolu Dağı kesiminde yerini sis ve buzlanmaya bıraktı, sürücüler zor anlar yaşadı. Abant Kavşağı'nda uzun araç kuyrukları oluştu.
Bayramda hava aynı
Meteoroloji'ye göre, hava sıcaklığı, hafta sonuna kadar değişmeyecek. Bayramın birinci günü, yurdun güney kesimleri çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu yağışlı geçecek.
Bayramın ikinci günü, kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de sağanak görülecek. Bayramın üçüncü ve dördüncü günlerinde ise yurdun batı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Cumartesi günü batı bölgelerinden başlayacak yağışlar, pazar günü iç ve doğu bölgelerinde devam edecek. Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığında hafta sonuna kadar değişiklik olmayacak.


    http://www.radikal.com.tr/7350967350960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.