Kar, soğuk, yağış, poyraz...

Meteoroloji'ye göre hava sıcaklıkları bugünden itibaren batı bölgelerinden başlayarak 8-10 derece kadar düşecek. Hafta boyunca yurdun büyük bölümünde kar, yağmur ve poyrazın etkili olması bekleniyor.

İSTANBUL - Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul'da karla karışık yağmur beklendiğini, ancak kar yağışının kent yaşamını olumsuz etkilemeyeceğini söyledi. Yıldırım, kar yağışının hafta sonuna kadar süreceğini, sıcaklığın geceleri -2'ye düşeceğini belirtti.
Bugün yurdun iç ve doğu kesimlerinde kar yağışı etkili olacak. Marmara ve Batı Karadeniz'de poyraz kuvvetli esecek. Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava bu hafta da devam edecek. Hava sıcaklığı batı bölgelerinden başlayarak 8 ila 10 derece düşecek. Yurdun büyük bölümünde kar yağışı bekleniyor.
Bugün, Ege'nin iç ve doğu kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri ile Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimlerinde kar yağışı etkili olacak. Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın doğusunda karla karışık yağmur, Ege ve Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu'da sağanak bekleniyor.
Yarın, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun tamamı ile Doğu Akdeniz ve Güneydoğu'nun bazı bölümlerinde kar etkili olacak. Trakya, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de ise yağış beklenmiyor. Çarşamba günü ise Trakya, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ile Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kar etkili olacak, Marmara, Ege ve Akdeniz kıyılarında ise yağmur görülecek. Yetkililer,
özellikle iç ve doğu kesimlerde kar yağışları ile kuvvetli poyrazın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.


    http://www.radikal.com.tr/7363587363580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.