Kar ve soğuk geri dönüyor

Türkiye, yeniden kara ve yağmura teslim oluyor. Cumadan itibaren soğuk ve yağışlı hava tüm yurdu kaplayacak.

Dondurucu bir haftayı geride bırakan Türkiye, yeniden kara ve yağmura teslim oluyor. Cuma gününden itibaren soğuk ve yağışlı hava tüm yurdu kaplayacak. Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede azalacak.
Metoorolojiden alınan bilgiye göre, bugün akşama kadar Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar İç Anadolu’nun kuzeybatısı, İç Ege ve Batı Karadeniz’de kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak. Hava sıcaklığı yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde artacak. Marmara ve Ege’de etkili olacak şiddetli lodos fırtınası nedeniyle, uzmanlar özellikle yaşanabilecek soba zehirlenmelerine karşı uyardı. Önümüzdeki üç günün hava raporu şöyle:
* PERŞEMBE: Marmara, Batı Karadeniz, Ege, Antalya çevresi, İç Anadolu’nun kuzeyi ve batısı yağmurlu bir gün geçirecek. Ege ve Akdeniz’de kuvvetli lodos bekleniyor, diğer bölgeler parçalı bulutlu.
* CUMA: Trakya dışında Marmara’nın tamamı, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu yağış alacak. Yağışlar Bolu ve Eskişehir çevresiyla Doğu Anadolu’nun batısında kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak.
* CUMARTESİ: Trakya ve Çanakkale dışında tüm Türkiye yağış alıyor. Kıyı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Muğla çevresi yağmurlu, diğer bütün bölgeler karlı bir gün geçirecek. Poyraz özellikle Karadeniz’de şiddetli esecek.