Kar ve tipi yolları kapadı

Kar yağışı, yurdun büyük bölümünü olumsuz etkiledi. Çok sayıda şehirlerarası yol ile 5 binin üzerinde köy yolu ulaşıma kapandı. Uçak şirketleri de bazı seferlerini iptal etti.

KARAMAN/BOLU/BATMAN - Kar yağışı, yurdun büyük bölümünü olumsuz etkiledi. Çok sayıda şehirlerarası yol ile 5 binin üzerinde köy yolu ulaşıma kapandı. Uçak şirketleri de bazı seferlerini iptal etti. Kar, dün yurdu şöyle etkiledi:

 • Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde buzda kayıp düşen Şavkı Armut, başını yol kenarındaki taşa çarparak hayatını kaybetti.
 • Mardin Ahreşke geçidinde kar ve tipi nedeniyle yüzlerce araç iki saat mahsur kaldı. Bunlar arasında Şırnak Valisi Osman Güneş de bulunuyordu.
 • Bitlis'te kar kalınlığı 48 cm.'ye ulaştı. Bazı mahallelere beş gündür elektrik verilemiyor.
 • THY'nin Ankara-Ağrı, Ankara-Van, Ankara-Muş, Ankara-Elazığ, Gaziantep-Ankara, Gaziantep-İstanbul, Kars-İstanbul, İstanbul-Sivas, İstanbul-Kayseri uçak seferleri iptal edildi.
 • Bolu Dağı'nda ulaşımın aksamaması için TIR'ların geçişine izin verilmedi. Bolu Dağı geçişini kullanan çok sayıda TIR ve zincirsiz araç, yolda kaldı.
 • Sivas-Tokat, Sivas-Erzincan, Sivas-Malatya, Kayseri-Malatya, Sivas-Gürün, Kayseri-Ankara, Kırşehir-Yozgat, Mardin-Diyarbakır, Mardin-Midyat, Kayseri-Erciyes, Kayseri-Ürgüp, Karaman-Mersin, Seydişehir-Antalya, Mardin-Diyarbakır, Kırşehir-Kayseri, Aksaray-Nevşehir, Beyşehir-Konya karayollarının bir bölümü ulaşıma kapandı. Yollarda mahsur kalan vatandaşlar karayollarının bakımevleri ve köylerde misafir edildi.
  Marmara'da sis
  Meteoroloji'ye göre, soğuk ve yağışlı hava bugün yurdu terk edecek. Hava sıcaklığı artacak.
  Yarın, yurdun güneybatı kesimleri parçalı bulutlu, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyıları sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek. Yurdun doğusunda kuvvetli buzlanma ve don olayı görülecek. Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah yoğun olmak üzere sis bekleniyor.
  (dha, aa)