Kar yağışı iki gün daha hüküm sürecek

Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava, önümüzdeki iki gün yurdun iç ve doğu kesimlerinde kar yağışına neden olacak.

Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava, önümüzdeki iki gün yurdun iç ve doğu kesimlerinde kar yağışına neden olacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden dün akşam gelen yağışlı hava, Akdeniz ve Güney Ege'de lodosla birlikte etkili olmaya devam ediyor. Buna göre, yarın, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Akdeniz ile Marmara'nın batısında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların özellikle Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer etkili olacağı tahmin ediliyor.
Yarın, Akdeniz, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarında yağmur, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kar yağışı görülecek.
Çarşamba günü ise Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyıları yağmurlu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu kar yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı ise bütün yurtta biraz artarak, mevsim normalleri cıvarında seyredecek.

MARMARA DENİZİ'NDE FIRTINA

Marmara Denizi'ndeki fırtına Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Boğazdan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 44 şilep ve tanker, saatteki hızı 70-80 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle yollarına devam edemeyince, dün Şarköy sahiline demirledi. Geceyi Şarköy sahilinde geçiren şilep ve tankerlerden 34'ü, sabah saatlerinde rotalarına göre hareket etti. 10 gemi ise hava koşullarının düzelmesi için sahilde bekliyor. Fırtına nedeniyle Şarköylü balıkçılar da denize açılamadı.