Kar yağışı tatilde olmalı!

Günlerdir uyarısı yapılan kar dün yağdı. Pazar günü olması nedeniyle 'büyük kâbus' yaşanmadı. Ancak trafik yine kilitlendi, uçak ve vapur seferleri iptal edildi.

İSTANBUL - Günlerdir uyarısı yapılan kar dün yağdı. Pazar günü olması nedeniyle 'büyük kâbus' yaşanmadı. Ancak trafik yine kilitlendi, uçak ve vapur seferleri iptal edildi. 200'den fazla trafik kazası meydana geldi. Kar yağışı en çok öğrencileri sevindirdi! Üç haftalık yarıyıl tatili bir gün daha uzadı.
Kentte sabah saatlerinde başlayan kar yağışının ardından sabah saatlerinde Boğaziçi Köprüsü tek yönlü geçici olarak trafiğe kapatıldı. Bazı vatandaşlar çareyi köprüyü yürüyerek geçmekte buldu.
İki yaka arasında otobüs yoktu
Yola zincir takmadan çıkan sürücüler, ana arterler ve ara yollarda zor anlar yaşadı. İETT otobüsleri, iki yaka arasında hizmet veremedi. Polis ise zincirsiz araçların köprülere girişine izin vermedi.
Eminönü-Kabataş tramvay seferleri yapılamadı.
37 kişi koruma altında
Sokaklarda kalan 37 kişi , yoğun kar yağışı nedeniyle Alibeyköy'de oluşturulan geçici barınma merkezinde koruma altına alındı. Yetkililer cuma gününden itibaren merkeze 51 kişinin getirildiğini, bazılarının memleketlerine gönderildiğini söyledi.
Vapur seferleri iptal
Kadıköy-Karaköy, Eminönü-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy, Eminönü-Üsküdar ve Sirkeci- Adalar arasındaki vapur seferleri akşam saatlerine kadar iptal edildi. Boğaz'daki ulaşım her iki yönde transit gemi geçişlerine kapatıldı. Ama pazar günü çalışmak zorunda olmayan İstanbullular kartpostalı andıran manzaralar eşliğinde karın keyini çıkardı.
Pist nerede?
Atatürk Havalimanı'nda dün saat 01.00'den itibaren hummalı bir temizlik faaliyeti yapıldı yine de yetmedi. THY'nin Kars, Kayseri, İzmir, Ankara, Üsküp, Zagreb, Barcelona, Kopenhag, Sofya ve Prag seferleri iptal edildi. Cidde ve Singapur'dan gelen uçaklar ise Antalya ve Ankara'ya yönlendirildi.
FOTOĞRAF: AFP


    http://www.radikal.com.tr/7371187371180

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.