Kar yağışı ulaşımı etkiliyor

Ankara-İstanbul karayolunun Bolu, Gerede ve Kızılcahamam kesimlerinde bastıran kar yağışı, trafik kazalarını da beraberinde getirdi.

Ankara-İstanbul karayolunun Bolu, Gerede ve Kızılcahamam kesimlerinde bastıran kar yağışı, trafiği olumsuz etkiledi. Çok sayıda araç kayarak yoldan çıkarken, meydana gelen trafik kazasında 10 kişi yaralandı.
Karabük'ten Gerede istikametine doğru seyir halinde bulunan Abdullah Aksöz yönetimindeki yolcu otobüsü, kar yağışı nedeniyle kontrolden çıkarak karşı yönden gelen Ali Güzel'in kullandığı minibüsle çarpıştı.
Kazada minibüs sürücüsü Güzel ve yolculardan Ahmet, Zeki ve Halis Bozdemir, Abidin, Rahmi, Medine ve Fuat Kaplan ile Nubbet ve Satı Yazgan yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis'e ait ambulanslarla Bolu ve Gerede'deki hastanelere kaldırıldı.
Kar yağışının etkili olduğu Gerede-Yeniçağ arasında Şair Dertli Mevkii'nde yoldan çıkan 2 tır, trafiği olumsuz etkiledi. Kayan araç sayısının artması üzerine Bolu Emniyet Müdürlüðü Trafik ekipleri, D-100 karayolunu kullanarak Ankara yönüne giden araçları Paşaköy Kavşağı'nda durdurarak, araçların otobana girmelerini sağladılar. Bolu kent merkezinde ve Bolu Dağı'nda kar yağışı devam ediyor.