Kar yerini don ve sise bırakıyor

Kar yağışı cuma gününden itibaren doğuya kayacak. Hava sıcaklıkları azalmaya devam ederken, şiddetli buzlanma ve don bekleniyor.

Türkiye'yi teslim alan kar yağışı, cuma gününden itibaren doğuya kayacak. Hava sıcaklıkları azalmaya devam ederken, şiddetli buzlanma ve don bekleniyor.
Bugün soğuk ve yağışlı hava kuzey ve doğu bölgelerimizde etkili olacak. Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İçanadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da kar yağışları bugün de devam edecek. Güney ve iç kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı görülecek. Gökyüzü Trakya, Ege ve Batı Akdeniz'in kıyılarında parçalı bulutlu. Kar özellikle Doğu Anadolu'da etkili. Gün gün hava durumu ise şöyle:
* Perşembe: Trakya, İç Anadolu'nun kuzeyi ve güneyi, Ege ve Akdeniz parçalı bulutlu, diğer tüm bölgelerimiz kar yağışı altında. İç bölgelerde buzlanma ve kuvvetli don görülecek.
* Cuma: Kar yağışı yalnızca Doğu Karadeniz kıyısı ve Doğu Anadolu'nun doğusunda etkili olurken diğer bölgelerimiz parçalı bulutlu ve açık bir gün geçirecek. Ancak özellikle iç bölgelerde buzlanma ve kuvvetli don olayı görülecek.
* Cumartesi: Kar yağışı yurdu tamamen terkediyor, kıyı Ege ve Antalya çevresinde beklenen sağanak yağmur dışında tüm bölgelerimiz parçalı bulutlu ve açık bir gün geçirecek. Özellikle iç bölgelerde buzlanma ve don etkili olacak. Ayrıca İç Anadolu ve Bolu çevresinde etkili sis görülecek.