Kar yolları kesti

Türkiye'yi etkisi altına alan kar, yaşamı
olumsuz etkiliyor. Bolu'da dün 26 köyle
ulaşım kesildi. Buzlanma nedeniyle birçok yerde araçlara kontrollü yol veriliyor.

ANKARA - Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar ulaşımı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı sonucu Bolu'da 26 köyle ulaşım kesildi. Bolu merkezde beş köy yolu, Mudurnu'da 10 köy yolu, Seben'de beş ve Kıbrısçık'da da altı köy yolu ulaşıma kapandı.
Sivas'ın Ulaş ilçesine bağlı dört köy yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı. Sivas-Ankara, Sivas-Erzurum ve Sivas-Kayseri karayollarının belirli mevkilerinde buzlanma nedeniyle araçlara kontrollü yol veriliyor.
Okullar tatil
Adana'nın Saimbeyli ilçesinde, kar nedeniyle okullar iki gün süreyle tatil edildi. Merkeze bağlı 18 köy ile irtibat kesildi. Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde de ilçe merkezi ve köylerdeki ilköğretim okulları dün tatil edildi.
Rize'de de, İkizdere-İspir yolunun Ovit Dağı mevkii ile Çaykara-Bayburt yolunun Soğanlı Dağı mevkii ulaşıma kapandı. İçel'in Anamur ilçesinde ise fırtına seralara zarar verdi. Gülnar'da da 20 ev ile altı işyerini su bastı. Elazığ'da 20 köy yolu ulaşıma kapalı.
Trabzon'un Hayrat ilçesine bağlı Sarmaşık Yaylası'nda, ani bastıran kar yağışı nedeniyle mahsur kalan beş çoban ile 3 bin küçükbaş hayvanı kurtarma çalışmalarından sonuç alınamadı. Rize'nin İkizdere ilçesinin Tiran Yaylası'nda 250 küçükbaş hayvanla altı gündür mahsur kalan üç çoban ise çevredeki köylerden birine sığınarak kurtuldu. Rize'de heyelan nedeniyle 50 köy yolu ulaşıma kapalı.