'Kara Kuvvetleri yılmayacak'

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Başbakan Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri'nin 2216. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'a mesaj gönderdi.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Başbakan Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri'nin 2216. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'a mesaj gönderdi. 'Terörle mücadelede kararlılığının ön plana çıktığı mesajlar şöyle:
Sezer: Türkiye'nin kurulmasına, aydınlık yarınlara yönelmesine büyük katkı sağlayan Kara Kuvvetlerimiz, bölücü ve yıkıcı tehditlerin yok edilmesi konusundaki çabalarını büyük bir özveriyle, yılmadan sürdürmektedir.
Arınç: Vatanın bölünmez bütünlüğünün korunmasında üstlendiği görevleri başarıyla yerine getiren Kara Kuvvetleri, görev anlayışıyla milletin gönlünde seçkin bir yer edinmiştir.
Erdoğan: Kahraman güvenlik kuvvetlerimiz milletin vatan sevgisiyle bütünleşmiştir. Bu inançtan aldığımız güçle bölücü teröre karşı yürüttüğümüz mücadele tavizsiz bir kararlılıkla sürecek ve başarıya ulaşacaktır.