Karabulut ailesine 700 bin avro soruldu

Müfettişler, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili olarak polisin 700 bin avro aldığını iddia eden baba Süreyya ve anne Nagihan Karabulut'u dinledi

 

İSTANBUL -  Bahçeşehir’de, kafası kesilerek öldürüldükten sonra, Etiler’de bir çöp konteynırında cesedi bulunan Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili soruşturma devam ediyor. Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne avukatları ile birlikte gelen Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut ile annesi Nagihan Karabulut, polis müfettişlerine ifade verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından cinayet ile ilgili görevlendirilen polis müfettişlerine yaklaşık 1,5 saat ifade veren Karabulut ailesi emniyetten ayrıldı. Çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Süreyya Karabulut, “Devletimiz bana söz verdi, ben sabırla bekliyorum.Devletimize gerekli olan bilgileri verdik.Devletimiz bana namus sözü verdi. Biz son derece rahatım" diye konuştu. Hayyam Garipoğlu’nun dün yaptığı açıklamalara ilişkin soruya ise Karabulut, “Şerefli ve haysiyetli bir insan ise, alır getirir yeğenini Türk adaletine teslim eder" şeklinde konuştu.  Cem Garipoğlu onlarda mı ki? Şeklinde sorululan soruya da Karabulut, “Onlarda efendim, onlarda" şeklinde yanıt verdi.
Avukat Altan Altınyurt ise, cinayet mahallinde 700 bin avro bulunduğu iddiası ile ilgili soruya, “700 bin avro ifadesi bize ait değil, bir polis memurunun bir gazeteye açıkladığı iddia Emniyet de bunu yalanlamadı" dedi. 

Cem Garipoğlu'nun aralarında amcası Hayyam Garipoğlu, ağabeyi Levent Garipoğlu, dedesi Kasım Garipoğlu, babaannesi Sakine Garipoğlu, eniştesi Selçuk Güleç ve halası Handan Güleç'in aralarında bulunduğu 12 yakını ile aile çalışanının gözaltına alınması ve Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanması üzerine Münevver'in babası Süreyya Karabulut ilginç iddialar ortaya atmıştı.

Süreyya Karabulut, “Olay gecesi polis evime geldiğinde katili biliyordu. Telsiz ile haber verildi. Polis Bahçeşehir'deki evleri çember altına aldığında Cem Garipoğlu yakalanırdı. Polis evde 700 bin Euro mu dolar mı buldu? Bana bunu adliye koridorlarında arama sırasında evde bulunanlar söyledi” demişti.  Münevver'in ailesinin "Polis evde 700 bin Euro mu dolar mı buldu?" sözleri üzerine emniyete çağırıldığı düşünülüyor.

 

 

BİLGİSAYARLAR İNCELENİYOR

 

 

 

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında dün ifadelerine başvurulan 12 kişinin evinden alınan 4 bilgisayar inceleniyor.  Alınan bilgiye göre, katil zanlısı olarak aranan C.G’nin aile üyeleri ve çalışanlarından oluşan 12 kişinin, dün İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde ifadelerine başvurulmasının ardından, bu kişilerin evlerinden alınan 4 bilgisayar da incelemeye alındı. Bilişim Suçları Büro Amirliği tarafından incelenen bilgisayarlarda, C.G’nin internet üzerinden aile yakınlarıyla bağlantı kurup kurmadığı yönünde deliller arandığı öğrenildi.