Karacabey'de servisler çarpıştı: 2 ölü, 35 yaralı

Karacabey'de servisler çarpıştı: 2 ölü, 35 yaralı
Karacabey'de servisler çarpıştı: 2 ölü, 35 yaralı
Bursa'nın Karacabey İlçesi yakınlarında taşımalı eğitim için köyden öğrenci almaya giden servis midibüsü ile Mudanya'daki bir fabrikaya işçi taşıyan servis midibüsü çarpıştı. 2 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 35 kişi yaralandı.

RADİKAL - Kaza, bu  sabah  07.30 sıralarında Karacabey İlçesi’ne 15 kilometre uzaklıktaki Gölkıyı Köyü Kavşağı’nda meydana geldi. Taşımalı eğitim için Karacabey’e öğrenci taşıyan ve Gölkıyı Kavşağı’ndan dönüş yapmak isteyen servis midibüsüne, Karacabey’den Mudanya İlçesi'ndeki bir fabrikaya işçi taşıyan midibüs çarptı. 

Kazada öğrenci servisinde bulunan ve araca Yenikaraağaç Köyü'nden öğrencilerle binen 70 yaşındaki Fezvi Bası olay yerinde, aynı araçta bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Kazım Akansel ise kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

'KÖPRÜ YAPILSAYDI KAZA OLMAZDI'

Bu arada kazanın olduğu Gölkıyı Köyü kavşağında bir yıl önce yapılmasına rağmen, bağlantı yolları tamamlanmadığı için köprünün ulaşıma açılmamasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Kazanın öğrenci servisinin Gölkıyı kavşağından dönmek isterken olduğuna dikkat çeken Gölkıyı Muhtarı Erdoğan Özkul, "Köprünün ayakları, üst tablası yapıldı. Ama bağlantı yolları tamamlanmadı. Köprü öylece duruyor. Eğer köprü tamamlansa öğrenci servisi köprüyü kullanacak, dolayısıyla kaza yaşanmayacaktı. Köprü bir senedir tamamlanmadı" diye konuştu. (Bülent CİVANOĞLU-Mehmet İNAN- Aydın FİDAN/KARACABEY/DHA)