Karaciğer nakli bekleyen Mehmet Emre Çakar bombalı saldırıda hayatını kaybetti

Karaciğer nakli bekleyen Mehmet Emre Çakar bombalı saldırıda hayatını kaybetti
Karaciğer nakli bekleyen Mehmet Emre Çakar bombalı saldırıda hayatını kaybetti
Lise öğrencisi Mehmet Emre Çakar da Ankara'daki bombalı terör saldırısında hayatını kaybetti. Karaciğer hastası olan Çakar'ın tedavisi için ailesinin Kütahya'dan Ankara'ya taşındığı ve nakil beklediği öğrenildi.

RADİKAL-Ankara'da Kızılay Meydanı'ndaki bombalı terör saldırısında ölenler arasında, otobüsle Balgat'taki evine gitmeye çalışan lise öğrencisi Mehmet Emre Çakar da yer aldı. Hikmet ve Gülcan Çakar çiftinin, oğulları Mehmet Emre ile birlikte kızları 18 yaşındaki Şeyma ve 22 yaşındaki Emine Çakar'ın da karaciğer hastası olmaları nedeniyle tedavi için 2010'da Kütahya'dan Ankara'ya taşındıkları öğrenildi. Emine Çakar'a annesi Gülcan Çakar'ın, Şeyma Çakar'a da amcası İlyas Çakar'ın karaciğerini verdiği belirtildi. İki kardeşin nakil ile yaşama tutunmalarından sonra önümüzdeki günlerde babasından yapılacak nakil ile hastalıktan kurtulmayı hayal eden Mehmet Emre Çakar, terör saldırısında yaşamını yitirdi.  

Ankara saldırısında ölen Kerim, ablasını ziyarete gelmiş

'KARACİĞERİMİ VEREMEDEN ÖLDÜ'

Mehmet Emre Çakar'ın ailesi, Adli Tıp Kurumu önünde otopsi işlemlerinin bitmesini beklerken büyük üzüntü yaşadı. Çakar'ın babası Hikmet, annesi Gülcan ve amcası İlyas Çakar, gözyaşlarına boğuldu. Hikmet Çakar, "O benim karaciğerimi vereceğim oğlumdu ama veremeden öldü. O kara toprakta yatarken ben nasıl evimde yatacağım? Bir vatanımıza sahip çıkamadık. Benim oğlumun ne suçu vardı? Tedavi için buraya geldik. Bütün hayatımızı bırakıp buralara geldik. İki kızım nakil oldu, oğlum da nakil olacaktı. Beni bu hale getirenler utansın. Şarapneller vücudunu patlatmış. Ben verecektim karaciğerimi ama olmadı. Nasıl dayanacağım buna. Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın" dedi.

Lise öğrencisi Destina Peri Parlak da terör kurbanı oldu

'OĞLUM ŞEHİT OLMAK İSTİYORDU'

Oğlunun şehit olmak istediğini söyleyen Gülcan Çakar da "Yavrum şehit olmak istiyordu. Hep 'Rüyalarımda görüyorum' diyordu. Hiç böyle yakışmadı. 'Umrelere gideceğim' diyordu. İnşallah sebep olanların ciğeri yansın" diyerek gözyaşı döktü.

Yeğenlerinin üçünün de karaciğer hastası olduğunu belirten amca İlyas Çakar ise "Benim yeğenlerimden üçü de karaciğer hastası. Karaciğer nakli için geldik. Birine ben karaciğerimi verdim. İkisini kurtardık ama onu terörden kurtaramadık. Sırf hastalıklar yüzünden buraya taşınmak zorunda kaldık" dedi.

Mehmet Emre Çakar patlamadan bir gün önce facebook hesabından bu mesajı paylaşmıştı.

Hukuk fakülteli Can ve Zeynep Başak patlamada can verdi

Ankara'daki patlamada çaycı Ulaş ile taksici Bulut da can verdi

Otobüs şoförü dakika dakika patlama sonrasını anlattı

Elvin Buğra Arslan: Sporcuydu... Felsefe, tarih ve mitolojiyle uğraşıyordu

Mutlu YUCA-Murat KÜÇÜK / ANKARA (DHA)