Karadeniz gezisi sinsi bir hamle

Karadeniz gezisi sinsi bir hamle
Karadeniz gezisi sinsi bir hamle

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , partisinin grup toplantısında BDP ’nin Karadeniz gezisini ‘sinsi bir hamle’ olarak nitelendirerek, “Ne olursa olsun, tahriklere, provokasyonlara, kavga ve çatışmalara azami derecede dikkat etmek yöre insanımızın her zaman göstereceği olgunluk ve sağduyulu bir tavır olacaktır ve olmalıdır. Sinop’taki olayların, ülke huzurunun ve kardeşlik duygularının korunması açısından tekrarlanmaması temennimizdir” dedi.
İmralı sürecini de eleştiren Bahçeli, “Acaba Başbakan Erdoğan, partisini ustalıkla dönüştürerek BDP’ye, dolayısıyla İmralı canisine eşbaşkanlık sözü mü vermiştir? PKK ’yla anayasa yapacak kadar çukura düşmek çözümün bir parçası mıdır? Şeref üzerine ettikleri yemini birer birer çiğnemiştir. Bu olup bitenler ihanetin daniskası değildir de nedir?” diye konuştu.

Erdoğan’a sert tepki
Bahçeli, Başbakan’ın milliyetçilikle ilgili sözlerine karşılık şöyle dedi: “Bu kurşun gibi açıklamaları teröristbaşı Öcalan değil, Erdoğan yapmıştır. Başbakan ya aklını kaybetmiş ya da gerçek kimliğini saklayacak mahareti ve ikiyüzlülüğü gösterebilmiştir. Türklüğe hareket eden, milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyebilecek kadar ileriye giden birinin yediği ekmek haram lokma, içtiği su zehir olacak, boğazına duracaktır.”