Karadeniz'de fırtına nedeniyle gemi battı

İSTANBUL/ZONGULDAK - Karakış yüzünü gösterdi. Karadeniz’de kömür yüklü gemi fırtınada gemi battı. Bolu Kartalkaya’da kar kalınlığı yarım metreye alıştı.
Kömür taşıyan Oganbey gemisi, Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında şiddetli fırtına nedeniyle battı. 5 bin 547 grostonluk  geminin 12 mürettebatı kurtarıldı. İki mürettebat kayıp. İki kişi öldü. 136 metrelik gemide 9 bin 100 ton kömür, 4 ton motorin ve 14 ton fueoil yakıtı vardı. 

Fırtına ve kar geliyor
Türkiye kuvvetli yağış ve fırtınanın etkisine giriyor. Yağışlar, Trakya, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde kar şeklinde görülecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, bugün kar yağışı yurt genelinde etkisini artıracak. Marmara’da bu sabah karayel fırtınası ve şiddetli yağmur bekleniyor.  Antalya’da lodos fırtınası ve kuvvetli yağmur olacak.  Uludağ, Kartalkaya ve Ilgaz’da da yoğun kar bekleniyor. Yarın ise kar sadece Doğu Anadolu’da görülecek. Yurdun batısındaki kuvvetli sağanak yağış ise yerini çok bulutlu bir havaya bırakacak. Orta ve Doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağmur etkisini sürdürecek. (Radikal)