Karadeniz'de Hülya Avşar ve Beyaz'ın burnu 'yayılıyor'!

Karadeniz'de Hülya Avşar ve Beyaz'ın burnu 'yayılıyor'!
Karadeniz'de Hülya Avşar ve Beyaz'ın burnu 'yayılıyor'!

Karadeniz?de burun estetiği yaptıracaklar, doktora Hülya Avşar ve Beyaz?ın fotoğraflarıyla gidiyor.

Haber: SERKAN KILINÇ / Arşivi

TRABZON - Son yıllarda burun estetiğine talebin arttığı Karadeniz’de erkeklerin gözü şovmen Beyazıt Öztürk, kadınların gözü ise Hülya Avşar ve Ebru Gündeş’in burunlarında. Estetik operasyon adayları doktorlara bu ünlülerin fotoğraflarıyla gidip ‘aynısını’ istiyor.
Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Çapar, bölgede estetik cerrahiye talebin her geçen gün arttığına dikkat çekti. Opr. Dr. Çapar, “Dünyada estetik ameliyatlar arasında burun estetiği üçüncü sırada yer alırken, Karadeniz Bölgesi’nde en fazla talep burun estetiğine gösteriliyor. Nefes alırken zorlanan ya da burnunun şeklinden rahatsız olan hastalar var” dedi. Opr. Dr. Çapar, hastalarının büyük kısmının yanlarında gazetelerden kesilmiş ünlülerin fotoğraflarını da getirdiklerini belirterek, “Ellerindeki ünlünün fotoğrafını göstererek ‘Burnumun böyle olmasını istiyoruz’ diyorlar. Son dönemde erkekler arasında Beyazıt Öztürk, kadınlarda da Hülya Avşar ve Ebru Gündeş’in burunları çok moda” diye konuştu.
Bölgede göğüs estetiği ameliyatlarının da giderek arttığına dikkat çeken Opr. Dr. Çapar, şu bilgileri verdi:
“Türk kadınları daha çok meme küçültme, yabancı uyruklu kadınlar ise meme büyütme ameliyatları yaptırıyor. Meme büyütme ameliyatları tamamen estetik kaygıya dayalı operasyonlar. Meme küçültme ameliyatları ise zorunluluktan kaynaklanıyor. Meme küçültme ameliyatını yaptığımız kişiler boyun ağrısı, ciddi sarkmalar, boyun fıtıkları nedeniyle bize başvuruyor.”