Karadeniz'in bütün RTÜK'leri birleşiyor!

Karadeniz ülkelerinin RTÜK'leri birleşiyor! RTÜK'ün yaptığı, "Karadeniz Ekonomik İşbirliği'ne (KEİ) üye ülkelerin yayıncılık düzenleyici kurullarını uluslararası bir platform altında toplayalım" önerisi...

ANKARA - Karadeniz ülkelerinin RTÜK'leri birleşiyor! RTÜK'ün yaptığı, "Karadeniz Ekonomik İşbirliği'ne (KEİ) üye ülkelerin yayıncılık düzenleyici kurullarını uluslararası bir platform altında toplayalım" önerisi, KEİ Enformasyon ve Komünikasyon Teknolojileri Çalışma Grubu'nda kabul edildi.
RTÜK, platformun işleyişine yönelik kurallar ve düzenlemeleri, projeye onay veren ülkelerle birlikte 2008 yılı içinde belirleyecek.
Türkiye'nin 1992'deki girişimleriyle kurulan KEİ üyeleri arasında, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan ve Karadağ, Ukrayna ve Yunanistan bulunuyor. Uluslararası Daimi Sekretaryası İstanbul'da bulunan KEİ, ulaştırma, enerji, bilim ve teknoloji gibi birçok alanda bölgesel işbirliği örgütü olarak faaliyetlerini sürdürüyor.