Karakış fena bastırdı

Karakış Türkiye'nin hemen her bölgesini etkisi altına aldı. Ağrı'da bir avcı donarak hayatını kaybetti. Karayollarındaki tıkanma yüzünden çok sayıda araç mahsur kaldı. Kastamonu'da kente kurt indi. Birçok yerde okullar tatil edildi.

AĞRI/MALATYA/KASTAMONU - Ağrı'nın Diyadin ilçesinden dün sabah avlanmak için çıkan 38 yaşındaki Çetin Aydın dönmeyince arama yapıldı. Jandarma timleri donarak ölen Aydın'ın cesedini Gözipek Köyü yakınlarında buldu.
Kayseri-Malatya Karayolu ulaşıma kapandı. Malatya yönüne gidecek araçlar Pınarbaşı, Kayseri yönüne gidecek araçlar Sivas'ın Gürün ilçesinde bekletiliyor. Araçlarında dört saat mahsur kalan, kurtarıldıktan sonra Karayolları Bakımevi ile Yazyurdu Jandarma Karakolu'nda misafir olan 120 kişi, tipinin etkisi azalınca greyder ve kar püskürtme araçları eskortluğunda Kayseri'ye hareket etti. Samsun'un Kavak ilçesine bağlı Ucanlar Köyü'nden Samsun'a gitmek isterken yolda üç gün kamyonuyla mahsur kalan 59 yaşındaki Mehmet Bilge, dün kurtarıldı.
Bolu Dağı'nda etkili olan kar yağışı ve yoğun sis ulaşımı olumsuz etkiledi. Sivas'ın Yıldızeli ilçesi, Kayseri'nin Pınarbaşı, Sarız, Akkışla, Sarıoğlan, Özvatan ve Felahiye ilçeleri, Yozgat, Gaziantep merkez Şahinbey, Şehitkamil ile İslahiye, Nurdağı, Araban, Yavuzeli ilçeleri, Samsun'un Asarcık ilçesi ile merkeze bağlı 18 köyde okullar bugün tatil edildi.
İstanbul ısınacak
İstanbul'da ise dün kar yağışı fazla etkili olmazken, kentin batısında hava sıcaklığı hissedilir ölçüde düştü. Levent, Sarıyer, Şile ve Kilyos'ta yaşayanlar karla uyanırken, şehrin batı kesimlerinde kara rastlanmadı. Meteoroloji yetkilileri bugün öğlen kar yağışının etkisini yitireceğini belirtti. En düşük sıcaklığın bugün 2 derece olması bekleniyor. Sıcaklığın giderek artacağını müjdeleyen yetkililer, "Yarın hava sıcaklığı 11 dereceye kadar yükselecek" dedi.
(dha, aa)