Karakış sürecek

Türkiye'yi donduran karakışın etkisi her geçen gün artarken, İçel'deki sel kurbanlarının sayısı dörde yükseldi, bir çocuk kayıp. Akdeniz'deki şiddetli yağışa otoyollar bile dayanamayıp çöktü. Bölgede birçok yerleşim birimine elektrik verilemiyor. Trakya ise Sibirya'ya döndü. Edirne ve Çanakkale'de iki kişi donarak öldü. İstanbul da kar ve tipinin etkisinde. Karadeniz'de fırtına iki gemi batırdı. Fırtına ve yağış bu hafta da sürecek. Yurdun büyük bölümünde kar yağışı bekleniyor.

İSTANBUL - Uzun bir süredir fırtınalı ve yağışlı havanın etkisi altında kalan Türkiye'yi, bu hafta yine fırtına ve beraberinde kar yağışı bekliyor. Akdeniz ve Karadeniz'deki sağanak yağmur da hafta boyu devam edecek.
Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerine göre, fırtınalı ve karlı hava önümüzdeki hafta Türkiye'nin büyük bölümünü etkisi altına
alacak. Yurdun büyük bölümünde kar yağışı beklenirken, kıyı bölgelerinde de yağışlar sürecek.
Bugün Batı Trakya, kıyı Ege ve Akdeniz'in batısında az bulutlu ve açık bir hava beklenirken, Marmara ve Batı Karadeniz'de karla karışık yağmur, Akdeniz'in büyük bölümünde ise sağanak yağış etkili olacak. Yurdun iç kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor.
Akdeniz'de sağanak
Salı günü Ege, Batı Trakya ve Akdeniz'in batısı az bulutlu ve açık geçerken, Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Akdeniz Bölgesi'nin büyük bölümünde ise gökgürültülü sağanak yağış etkili olacak.
Çarşamba günü Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgesi'nin iç kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise sağanak yağış etkili olacak. Perşembe günü kıyı bölgelerinde yağış beklenirken, iç kesimlerde
kar yağışının etkili olacağı belirtiliyor.
***
İstanbul'da fırtına ve kar
İSTANBUL - Kentte önceki gece hızı zaman zaman saatte 70-80 kilometreye ulaşan fırtına ile aralıksız süren yağmur, sabah saatlerinde yerini kara bıraktı. Yollar boş olmasına rağmen, bazı yerlerde trafik kazası meydana geldi.
Şişli Baruthane Caddesi Erbonozzade Sokak'taki Feriköy Stadı' nın yan duvarı kısmen çöktü. Şişli Halide Edip Adıvar Caddesi Melikşah Sokak'ta, iki bina arasındaki bir bahçe duvarının çevresindeki toprak kaydı, Beşiktaş ve Etiler'de rüzgârın şiddetine dayanamayan ağaçlar devrildi.
Kadıköy'de fırtına bir binanın çatısını uçurdu Çatı, üzerine düştüğü iki otomobilde hasara neden oldu. Bu arada, fırtına dolayısıyla çeşitli ilçelerde yola düşen ve zaman zaman trafiği aksatan ağaç ve tabelalar, itfaiye ve polis ekiplerince kaldırıldı.