Karakış Türkiye'ye 'çağ atlattı'

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Çanakkale'ye üç gündür elektrik verilemiyor.

ÇANAKKALE - Olumsuz hava koşulları nedeniyle Çanakkale'ye üç gündür elektrik verilemiyor. Vatandaşlar tüp bayilerinin önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Tüp bayileri yetkilileri, depolara giden yolların kapalı olması nedeniyle, tüp getiremediklerini, bu yüzden taleplere cevap veremediklerini söyledi.
Kentte iki gündür yaşanan ekmek sorunu da Çanakkale Açık Cezaevi'nin fırınlarının devreye girmesiyle kısmen çözüldü, kentin bazı kesimlerine de su verilmeye başlandığı belirtildi. Çok sayıda TEDAŞ ekibi de elektrik arızalarını onarmaya çalışıyor.
Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı, Lapseki ilçesine bağlı Elçialan Köyü civarında kopan hatların onarımı için ekiplerin görevlendirildiğini, bölgeye ulaşmak için de dört iş makinesinin yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Kamçı, temel gıda maddelerini yüksek fiyatla satanlara karşı mücadele başlattığını belirterek, "Bu kişileri tespit ettiğimiz an en ağır cezayı vereceğiz" dedi. Çanakkale Boğazı'nda radarlı geçiş sisteminin iki kulesi de PTT link hattındaki arıza nedeniyle devre dışı kaldı.