Karakol önünde 'duran kadın' eylemi

Karakol önünde 'duran kadın' eylemi
Karakol önünde 'duran kadın' eylemi
Lice ilçesindeki karakol yapımı gerginliği esnasında askerlerin ateş açması sonucu hayatını kaybeden Medeni Yıldırım'ın annesi Fahriye Yıldırım Yonca S. ile Kayacık Köyü'ndeki karakolun önünde "duran kadın" eylemi yaptı.

Lice ilçesindeki karakol yapımı gerginliği esnasında askerlerin ateş açması sonucu hayatını kaybeden Medeni Yıldırım’ın annesi Fahriye Yıldırım ile Ankara ’dan gelen Yonca S. olayın meydana geldiği Kayacık Köyü’ndeki karakolun önünde “duran kadın ” eylemi yaptı. Yonca S. yaptığı açıklamada, “duran kadın” eylemi için Ankara’dan geldiğini belirterek, Gezi Parkı’na yönelik çıkan olaylarda hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün hayatını kaybettiği yerde 30 saatlik durma eylemi de yaptığını söyledi. Yonca S. amacının farkındalık yaratmak olduğunu vurgulayarak, şöyle dedi: “Bu gençler orantısız güç kullanılarak hayatını kaybetti. Faillerin bulunmasını istiyorum. Bu nedenle eylemi Medeni Yıldırım’ın annesi Fahriye Yıldırım ile yapıyorum.” Fahriye Yıldırım ise oğlunun faillerinin bulunmasını isteyerek, “Oğlum karakol yapımını protesto etmek için buradaydı. Dilerim oğlumun ölümü son ölüm olur. Biz barış ve çözüm istiyoruz. Bu köyde karakol yapılmasını istemiyoruz” dedi. { DİYARBAKIR /AA}


  http://www.radikal.com.tr/1141606114160610

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gözüm üstünüzde - sibe_yarın

  Bir elini barış için uzatırken diğer elinde silah tutmak ve korktuğun an o silahı belki de sana sarılmak için gelen gövdeye ateşlemek.. Çözüm istiyorum ama gözüm üzerinizde haberiniz ola!"Her ihtimale karşı ben köyünüze beldenize vs. gölgemi göndereyim de..." "Ne olur ne olmaz!" Ama bizler "Ey karakol gölge etme başka ihsan istemem" diyo(jen)z. Hele de canları hiç alma

  herşey gençlerimiz için - lazım

  devlet o karakolları esrar ekilmesin, gençler o ekilen esrarları içmesin, içince gençlerin kafası kıyak olmasın diye yapıyo. haşa, mesela köyünde koyununu otlatmaya çıkan Ceylan Önkol'un "başına" gelen havan toplarıyla devlet denen şeyi kürt bölgesinde hakim kılmak ve o insanlara savaş açmak için değil. her şey çocuklarımız, gençlerimiz için, en çok da ölüm!

  karakollar içinde yaşamak isteyenlerle yer değişelim. - RONİKAREN

  savunma mekanizmaları ne kadar komik uzaktan bir elinde ayna bir elinde cımbızla oturanların...

  KARAKOL ÖNÜNDE DURAN KADIN - m.rozbilen

  Ne acı.Bir halk düşünün.Köyünde veya bölgesinde güvenliklerinden sorumlu karakolun güvenliklerini tehdit edici bulduğu gerekçesiyle istemiyor.Bu ayıp hepimize yeter.Biri neden senden şüphelenir? Demek ki bu güveni vermediğin gibi güvensizlik sabıkasına sahipsin.O zaman halkı neden suçluyoruz? Eğer halk "benden uzak dur,yüzünü şeytan görsün" deme noktasına getirdiysen bunda bir gariplik yok mu? Şapkamızı önümüze koyalım ve gerçekleri kabul edelim.Karakol askerinin kurşunuyla hayatını kaybeden Medeni Yıldırım'ın annesinin, karakol önünde duran adam protestosunu saygıyla karşılayalım.Başka ne yapmasını veya yapmamasını bekliyoruz?

  Likipa & olcayak ve vicdan - kızılanka

  18 yaşında bir çocuk ölmüş ve bunu eleştirmek devlet karşıtlığı ise devlet karşıtıyım.İnsan katlini savunmuyorum bu beni hangi isme sokuyorsa kabulümdür.Merak ettiğim insan katlini savunanlara ne denir? Acaba katil desem kabulünüz müdür? Sonuçta katili devlettir.Devletin katlini kabul edene de "katildemek makbul müdür bu durumda? Ayrıca esrar ekimi üstünden siyaset yapıp çocuk katlini buna bağlamak nasıl vicdandır? Ki o esrarın kimlere nasıl ektirildiği,kimlerin onayında olduğu belli iken, çıkıp bunu savunmak bilgisizlik değildir de nedir? Yoksa sizde "teröristler eşekle helikopter taşıyorlar "a inananlardan mısınız?

  Yorum - tripanazom

  "Karakolu protesto edersen ölmeyi göze al" demekten başka bir şey değil şu iki yorumda söylenen şeyler. Nasıl bir yürektir ki bu canı acıyan bir anneye bile acımaz, "karakol da karakol" der başka bir şey demez. Evinin içine, mutfağına kurulursun bi tane karakol inşallah.

  karakol mu barismi? - nujin

  Esrarin cogu asker ve korucularin denetiminde ekilip dagitiliyor.Karakol yapimina gelince: Lice sinirdan 350 km uzaklikta nufusu 9500; dokuz tane karakol ve 30 bin uzerinde asker bariniyor dunyada baska bir yerde boyle carpiklik yok bu baris degil olsa, olsa emperyalizm ve isgalle aciklanir.yapilan eylem silahsiz masum bir eylemdi yeni karakol yapimina karsiydi ama orasi lice gaz bombasi ve plastik mermi gecmez orda gercek mermi ve uzun namlulu silahlar kulanilir!