Karakola atılan molotof Mobese'de

Karakola atılan molotof Mobese'de
Karakola atılan molotof Mobese'de
Mersin'de PKK yandaşlarının Siteler Polis Merkezi'ne ve polis araçlarına molotof kokteyli, taş ve ses bombası atma anları MOBESE kameraları tarafından görüntülendi.

MERSİN - Terör örgütü yandaşları 9 Ekim'de Abdullah Öcalan 'ın Suriye 'den çıkarılışının 15'inci yıldönümünü bahane ederek merkez Akdeniz İlçesi Şevket Sümer Mahallesi'ndeki ara sokaklarda korsan gösteri yaptı.

Polis ekipleri korsan gösteri yapan gruplara müdahale etti. MOBESE kameralarınca kaydedilen görüntülere göre, grup mahallede bulunan Siteler Polis Merkezi'ne ve polis araçlarına molotof kokteyli, taş ve ses bombası attı.

Terör yandaşlarının attığı molotof kokteyli bir zırhlı polis aracına isabet ederken, gösteriler arasında kalan bir arabanın içinde bulunan çocuğu ise babasının alıp kaçması dikkat çekti.

Olayların ardından Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda olaylara karıştıkları tespit edilen 5 kişi gözaltına alındı. Bugün emniyetteki sorguları tamamlanarak adliyeye sevk edilen 18 yaşından büyük R.A. ve Ö.K. ile yaşı 18'den küçük olan A.E, R.K ve Y.E. tutuklanarak, ceza evine götürüldü.

DHA - Mustafa İNSAN