Karakola atılan molotof Mobese'de

Karakola atılan molotof Mobese'de
Karakola atılan molotof Mobese'de
Mersin'de PKK yandaşlarının Siteler Polis Merkezi'ne ve polis araçlarına molotof kokteyli, taş ve ses bombası atma anları MOBESE kameraları tarafından görüntülendi.

MERSİN - Terör örgütü yandaşları 9 Ekim'de Abdullah Öcalan 'ın Suriye 'den çıkarılışının 15'inci yıldönümünü bahane ederek merkez Akdeniz İlçesi Şevket Sümer Mahallesi'ndeki ara sokaklarda korsan gösteri yaptı.

Polis ekipleri korsan gösteri yapan gruplara müdahale etti. MOBESE kameralarınca kaydedilen görüntülere göre, grup mahallede bulunan Siteler Polis Merkezi'ne ve polis araçlarına molotof kokteyli, taş ve ses bombası attı.

Terör yandaşlarının attığı molotof kokteyli bir zırhlı polis aracına isabet ederken, gösteriler arasında kalan bir arabanın içinde bulunan çocuğu ise babasının alıp kaçması dikkat çekti.

Olayların ardından Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda olaylara karıştıkları tespit edilen 5 kişi gözaltına alındı. Bugün emniyetteki sorguları tamamlanarak adliyeye sevk edilen 18 yaşından büyük R.A. ve Ö.K. ile yaşı 18'den küçük olan A.E, R.K ve Y.E. tutuklanarak, ceza evine götürüldü.

DHA - Mustafa İNSAN


  http://www.radikal.com.tr/115573811557381

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HER MOLOTOF VE TAŞ ATAN - pispor

  PKK lı değil bunu artık öğrenmeliyiz şimdi adam Kürt ise anında PKK yandaşı deniliyorsa bu haksızlıktır Kürt halkının içinde korucusu var dincisi var yobazı var ulusalcısı solcusu faşisti ırkçısı milliyetçisi Her kürdün yaptığı eylemi PKK ya yıkmak haksızlık olarak görüyorum Ben DEP partisinde yönetici iken Kayserili bir MHP üyesine DEP ten üye kaydı ile yurt dışına iltica için belge verdim şimdi o adama ben PKK lı diyeyim