Karakola linç baskını

Bıçakla yaralama suçundan gözaltına alınarak Sarayköy Polis Merkezi Amirliği'ne götürülen bir zanlı, merkezi basan 40 kişi tarafından linç edilmek istendi. Polisin grubu dağıtmak için havaya ateş açması sonucu bir kişi yaralandı.
Haber: RAMAZAN ÇETİN / Arşivi

DENİZLİ - Bıçakla yaralama suçundan gözaltına alınarak Sarayköy Polis Merkezi Amirliği'ne götürülen bir zanlı, merkezi basan 40 kişi tarafından linç edilmek istendi. Polisin grubu dağıtmak için havaya ateş açması sonucu bir kişi yaralandı.
Sarayköy'de önceki gece bir düğünden dönen Cengiz Taşçı ile M.A. arasında kavga çıktı. M.A., Taşçı'yı bacağından bıçakla yaraladı. Taşçı tedaviye alınırken zanlı yakalandı. Taşçı'nın yakınları gece saat 01.00'de, M.A.'nın götürüldüğü karakol önünde toplandı. Taş ve sopa taşıyan 40 kişilik grup, polisten M.A.'yı istedi. 'Dağılın' uyarısına aldırmayan grup, karakola girerek M.A.'yı polisin elinden aldı ve dışarı çıkararak dövmeye başladı.
Merkezdeki iki polis çıkan olayları önlemede yetersiz kalınca tabancalarıyla havaya ateş açtı. Topluluk kaçarak dağıldı. Bu sırada, bir polisin tabancasından çıkan kurşun, gruptakilerden Erhan Gültekin'in omuzuna isabet etti. Dövülen zanlı M.A. ile yaralı Gültekin, hastaneye götürülerek tedaviye alındı.
Müdür: Olay çıkaranlar yakalanacak
Olaydan bir süre sonra Denizli Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan ve takviye ekipler Sarayköy'e geldi. 50'den fazla polis, ilçede güvenlik önlemi aldı. Olay sırasında polislerin tabancalarından çıkan kurşunlardan bazıları karakola isabet etti. Tedavisi tamamlanan Taşçı tekrar karakola getirildi.
Emniyet Müdürü Erkan, polis merkezinin basılmasının söz konusu olmadığını ileri sürdü. Erkan, "Bazı şahıslar karakola girerek şahsı darp etmiş. Savcılık soruşturma başlattı. Gözaltındaki şahsı darp edenleri yakalayacağız" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7559137559130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.