Karakola polis baskını: 9 gözaltı

Narkotik timler, görevli polislerin uyuşturucu ticaretine bulaştığı ihbarı üzerine Kazanlı beldesi Polis Karakolu'na operasyon düzenledi.
Haber: ALİ EKBER ŞEN / Arşivi
MUSTAFA ERCAN / Arşivi

İÇEL - Narkotik timler, görevli polislerin uyuşturucu ticaretine bulaştığı ihbarı üzerine Kazanlı beldesi Polis Karakolu'na operasyon düzenledi. Karakol amiri başkomiser Hamit Kurul ile bir komiser yardımcısı ve yedi polis yakalandı.
Kazanlı Karakolu'nda bazı görevlilerin uyuşturucu işine bulaştığı istihbaratını alan Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü, çalışma başlattı. Amir Başkomiser Hamit Kurul ile alıcı gibi ilişkiye geçilerek yarım kilo esrar için 500 milyona anlaşma sağlandı.
Karakoldaki buluşmada Kurul, esrarı teslim etti, önceden seri numaraları alınmış 500 milyon lira parayı alarak çekmecesine koydu. Bunun üzerine yapılan 'suçüstü' de Başkomiser Kurul, komiser yardımcısı Mehmet Cebeci ve polisler ayhan Şengül, Hamit Tok, Ali Bozkurt, Fatih Altınışık, Mahmut Ertaş, İrfan Dönmez ve Nihat Alpboğa gözaltına alındı. Karakoldaki 'zula'larda ise yarım kilo esrar bulundu. Polislerin esrarı zaman zaman karakolun terasında
'kuruttuğu' öğrenildi. 'Şebeke üyesi' altı kişi daha yakalandı.