Karakola roketatar mermisi düştü

Karakola roketatar mermisi düştü
Karakola roketatar mermisi düştü
Genelkurmay Başkanlığı, Ceylanpınar Kapı Hudut Karakolu'nun dış emniyet duvarına 2 adet roketatar mermisi düştüğünü açıkladı.

DHA - Ceylanpınar'da dün Suriye tarafından gelen kurşunla 1 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından çatışmalar bugün de sürdü. Ceylanpınar Hudut Karakolu'na öğle saatlerinde 2 roketatar mermisi düştü. Resuleyn de PYD'nin kontrolüne geçti.

Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye - Suriye sınırında yaşanan olaylarla ilgili internet sitesinde yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"Şanlıurfa/Ceylanpınar'daki Kapı Hudut Karakolunun dış emniyet duvarına ve bahçesine, 17 Temmuz 2013 saat 14.20’de, Suriye/Rasulayn tarafından gelen 2 adet RPG-7 roketatar mermisi düşmüş, olayda herhangi bir personel zayiatı olmamıştır.  Gelişen bu durum üzerine, angajman kuralları çerçevesinde, Hudut Karakolu karşısındaki PYD mevzilerine piyade tüfeği, makineli tüfek ve havanla karşı ateş açılmıştır. Bu atışlar neticesinde karşı tarafta, zayiat olup olmadığı hakkında henüz bir bilgi temin edilememiştir.

Suriye'den atılan kurşun Urfa'da can aldı


RESULAYN PYD'NİN KONTROLÜNE GEÇTİ 

Resulayn’daki çatışmaların saat 15.30 itibarıyla sona erdiği ve ilçenin bölücü terör örgütü (PYD)’nin kontrolüne geçtiği bildirilmiştir. Çatışmalar devam ederken, Kapı Hudut Karakolunun personeli, karakola 15-20 metre mesafede bulunan Hudut Bölük merkezine tahliye edilmiş ve anılan karakolun emniyeti, karakolun hemen kuzeyinde yer alan Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) kule mevzisinde bulunan Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlarla sağlanmıştır.
Gelişmeler takip edilmektedir.

TSK: Suriye'den ateşe karşılık verildi

Suriye'den gelen mermiyle vuruldu