Karakola roketatar mermisi düştü

Karakola roketatar mermisi düştü
Karakola roketatar mermisi düştü
Genelkurmay Başkanlığı, Ceylanpınar Kapı Hudut Karakolu'nun dış emniyet duvarına 2 adet roketatar mermisi düştüğünü açıkladı.

DHA - Ceylanpınar'da dün Suriye tarafından gelen kurşunla 1 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından çatışmalar bugün de sürdü. Ceylanpınar Hudut Karakolu'na öğle saatlerinde 2 roketatar mermisi düştü. Resuleyn de PYD'nin kontrolüne geçti.

Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye - Suriye sınırında yaşanan olaylarla ilgili internet sitesinde yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"Şanlıurfa/Ceylanpınar'daki Kapı Hudut Karakolunun dış emniyet duvarına ve bahçesine, 17 Temmuz 2013 saat 14.20’de, Suriye/Rasulayn tarafından gelen 2 adet RPG-7 roketatar mermisi düşmüş, olayda herhangi bir personel zayiatı olmamıştır.  Gelişen bu durum üzerine, angajman kuralları çerçevesinde, Hudut Karakolu karşısındaki PYD mevzilerine piyade tüfeği, makineli tüfek ve havanla karşı ateş açılmıştır. Bu atışlar neticesinde karşı tarafta, zayiat olup olmadığı hakkında henüz bir bilgi temin edilememiştir.

Suriye'den atılan kurşun Urfa'da can aldı


RESULAYN PYD'NİN KONTROLÜNE GEÇTİ 

Resulayn’daki çatışmaların saat 15.30 itibarıyla sona erdiği ve ilçenin bölücü terör örgütü (PYD)’nin kontrolüne geçtiği bildirilmiştir. Çatışmalar devam ederken, Kapı Hudut Karakolunun personeli, karakola 15-20 metre mesafede bulunan Hudut Bölük merkezine tahliye edilmiş ve anılan karakolun emniyeti, karakolun hemen kuzeyinde yer alan Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) kule mevzisinde bulunan Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlarla sağlanmıştır.
Gelişmeler takip edilmektedir.

TSK: Suriye'den ateşe karşılık verildi

Suriye'den gelen mermiyle vuruldu


  http://www.radikal.com.tr/114224911422495

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  qasım - Efendisiz65

  o ayrı bi şey zaten. bölücü terör örgütüymüş. adamın devletinin tüm organları ve en başta başbakanı suriye birbirine girsin diye elkaideci çeteciler dahil her türlü şebekeye her türlü desteği veriyor bölücü olan yine kürt oluyor. işte sayın okur kafa bu! nato kafa nato mermer

  gazetecilik böyle olmaz - papi61

  Haber diliniz çok kötü Devlet ağzıyla haber yazılır mı? Suriyedeki mevcut devlete karşı şavaşan koalisyondan bahsederken Özgür Suriye Ordusu diyeceksiniz. O Koalisyonun zaman zaman ortağı olan PYD'den bahsederken bölücü örgüt lafını kullanacaksınız. İnandırıcılığınızı kaybedersiniz, lütfen haber yazarken devlet dilini terkedin

  genelkurmay - Efendisiz65

  senin angajman kuralların sadece kürtleri öldürmek için mi geçerli genelkurmay efendi? çetelerini yolladın olmadı bu kez kendin mi saldıracaksın. sınırın bu tarafında yüzyıldır öldürdüğünüz yüzbinlerce kürt yetmedi öteki tarafına mı başladınız bu defa? o angajman kuralların reyhanlıda o çetelerinin öldürdüğü 54 can için geçerli olmadı bi türlü ne iş? iş kürt olunca hemen başlıyorsun taramaya, bombalamaya. utanmadan da bombaladık diye açıklama yapıyorsun çok iyi bi iş yapmış gibi. bir de o roketlerin senin çetelerinden gelip gelmediğini de bilmiyorsun. pyd mevzilerini bombalamış mış? ahlak yerlerde sürünüyor yüz yıldır, ne zaman süründürmekten vazgeçeceksiniz sahiden? bence şu saatten sonra kürtleri sınamayın...

  yaziklar olsun - karayel1965

  bir ülkeki insanlariyla birlikte dört parcaya bölünmüs,size düsen parcada müzakere ve baris süreci yasayacaksin,diger parcadakilere düsman politikasinda direteceksin,saldiracaksin ve bölücü terör örgütü diyeceksin,bu resmen tutarsizlik.tutarsizlara tükürdügünü yalatirlar,barzaniye el pence durdugunuz gibi pyd yede duracaginiz gün yakindir.coluk cocugunu,ayrim yapmaksizin tüm cografyadakileri savunan pyd ye terörist demek,el kaide ve el nusraya mücahit demek el radikale yakistimi dersiniz.birlikte yasam umudumu yikmayin elinize dilinize sahip olun lütfen.

  ilahi genelkurmay - qasim

  ha haaaaaa çok güldüm ya :))) "bölücü terör örgütü" allahım ya. vallaha çok komiksiniz:)))