Karakola taşlı molotoflu saldırı

İzmir'de PKK terör örgütü lehine slogan atan 20 kişi, Kadifekale Polis Karakolu'na taşlı ve molotoflu saldırıda bulundu. Olayda yaralanan olmazken sokak aralarına kaçan saldırganlar izlerini kaybettirdi.

İZMİR - İzmir'de PKK terör örgütü lehine slogan atan 20 kişi, Kadifekale Polis Karakolu'na taşlı ve molotoflu saldırıda bulundu. Olayda yaralanan olmazken sokak aralarına kaçan saldırganlar izlerini kaybettirdi.
Kadifekale semtinde dün saat 19.00 sıralarında meydana gelen olayda, PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan atan 20 kişi, Kadifekale Polis Karakolu'nun yakınına kadar geldi. Yanlarında taş ve molotofkokteyli getiren grup, bir süre sonra saldırıya geçti. Yokuştan aşağıya, karakolun önüne taş ve molotofkokteyli atan saldırganlar çevik kuvvet timleri ile panzerlerin olay yerine gelmesiyle sokak aralarına kaçarak izlerini kaybettirdi. Saldırının, güvenlik güçlerince Şırnak'ta yapılan operasyonda PKK'lı 10 teröristin öldürülmesine tepki olarak gerçekleştirildiğinin sanıldığı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7522827522820

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.