Karakolda asker kavgası: 1 ölü

Karakolda asker kavgası: 1 ölü
Karakolda asker kavgası: 1 ölü
Bingöl- Diyarbakır karayolu üzerinde bulunan Tapantepe Karakolu'nda görevli 2 asker arasında çıkan silahlı kavgada İsa Cihan Özmen yaşamını yitirdi

BİNGÖL - Tapantepe Karakolu'nda vatani görevini yapan askerlerden 20 yaşındaki İsa Cihan Özmen ile 21 yaşındaki C.A. arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında iddiaya göre arkasını dönerek uzaklaşmak isteyen İsa Cihan Özmen'e G-3 tüfeğiyle C.A. 3 el ateş etti. Gaziantep nüfusuna kayıtlı Özmen, olay yerinde yaşamını yitirirken, karakoldaki diğer askerler C.A.'nın elindeki silahı alarak etkisiz hale getirdi. 

Terhisine 4 ay kalan İsa Cihan Özmen'in bir hafta sonra ağabeyi Kadir'in düğününe gitmek için hazırlandığı belirtildi. Kardeşi İsa Cihan'ın cenazesini teslim alan Kadir Özmen, "Kardeşim bir hafta sonra düğünüme gelecekti. Dün telefonla konuştuk onunla. Askerde para biriktirmiş ve düğün için takı alacağını söyledi bana. Kardeşim vatanı için buraya geldi ve nasıl şehit olduğunu bize söyleyen kimse yok, öğrenmek istiyoruz" dedi. 

İsa Cihan Özmen'in cenazesi memleketi Gaziantep'e götürülürken, cinayetle ilgili soruşturma devam ediyor. Adil ÖNAL/ (DHA)


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  Gaziantep

  ,

  şehit

  ,

  Para

  ,

  Soruşturma

  http://www.radikal.com.tr/114604011460401

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sebebi belli... - ozguruludag

  Olayın sebebi eminim ki "Devrecilik"tir. Kimse kusura bakmasın ama düzgün bir şekilde "Askeriye içine" denetim gelmezse, askerlerin sorunlarıyla ilgilenilmezse, herşey yolunda denilip devam edilirse üzülerek söylüyorum ki bu tür haberler ve intihar haberleri daha çok görecez... Yazık bu gençlere, bir an önce bu kuruma "Sivil Denetim" getirilmeli, başka çözüm yolu yok!