Karakolda ayna kamerada dayak

Karakolda ayna kamerada dayak
Karakolda ayna kamerada dayak

?Tehlikeli araç kullanmak ve ruhsatsız silah bulundurmak?tan gözaltına alınan iki kardeşe atılan dayak, kameralara yansıdı. Görüntüler basına yansıyınca iki polis dün açığa alındı.

Haber: MUSTAFA İNSAN / Arşivi

MERSİN - Karakolda güvenlik kamerasını bile umursamayan polislerce atılan dayak dudak uçuklattı. ‘Tehlikeli araç kullanmak ve ruhsatsız silah bulundurmak’tan gözaltına alınan iki kardeş, karakolun ortasında meydan dayağından geçirildi.
İddiaya göre, Mersin’deki dayak olayı 15 Ağustos’ta Cumhuriyet Polis Merkezi’nde meydana geldi. Düğün salonu işleten 28 yaşındaki Yılmaz Koç ile kardeşi 24 yaşındaki Ali Hıdır Koç, otomobille giderken Göçmen kavşağında trafiği tehlikeye attıkları gerekçesiyle durduruldu. Otomobilde yapılan aramada bir ruhsatsız tabanca da bulan polis, iki kardeşi gözaltına aldı. İki kardeş, karakolda avukatlarına ulaşmaya çalıştıkları sırada bulundukları nezarette polisler tarafından dövüldü. İki kardeş daha sonra savcılıkça serbest bırakıldı.  Dayak ise karakolun güvenlik kamerası görüntülerince saniye saniye kaydedildi. Karakolda önce kendilerine iyi davranıldığını söyleyen Yılmaz Koç, “Avukatı aramaya çalışırken kardeşim kapıya  yöneldi. Bunun üzerine polisler bir anda üzerine yürüyüp tartaklamaya başladı. Ben de müdahale edince, sivil bir polis beni, diğerleri de kardeşimi dövdüler.  Dayak yerken aklıma Engin Çeber geldi.Faili meçhule mi gideceğiz diye korktum” dedi.
İki kardeşin herhangi bir şikâyet başvurusu yapmadıklarını belirten Mersin Valisi Hüseyin Aksoy ise “Medya yoluyla haberdar olduk. Olayla ilgili olarak iki polis memuru açığa alındı ve konuyu incelemek için İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş istedik” diye konuştu.