Karakolda kavga:5 yaralı

Karakolda kavga:5 yaralı
Karakolda kavga:5 yaralı
Kahramanmaraş'ta 23 yaşındaki Burak Hançerkıran, kardeşi ve amcası ile birlikte kendisine yumruk atan kimliği belirsiz sürücüyü şikayet için gittiği Polis Merkezi'nde, iddiaya göre başvurusunu kabul etmeyen polislerle tartıştı. Çıkan arbedede iki kardeş ve amcaları ile 2 polis memuru yaralandı, taraflar birbiri hakkında şikayetçi olacaklarını söyledi

 KAHRAMANMARAŞ - Olay, dün akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre Burak Hançerkıran kendisine ait otomobille kent merkezinde dolaşırken, kimliği belirsiz bir sürücüyle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Hançerkıran’a yumruk atan sürücü otomobiliyle kaçarak uzaklaştı. Burak Hançerkıran ise hastaneden aldığı sağlık raporuyla Şehit Murat Örümcek Polis Merkezi’ne giderek, kendisine yumruk atan kişiyi şikayet etmek istedi.

KARAKOL BAHÇESİNDE DAYAK İDDİASI

İddiaya göre Burak Hançerkıran’la, şikayetini almamakla suçladığı karakolda görevli polisler arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Hançerkıran, polislerin kendisini dövdüğünü öne sürerek amcası Bilal ile kardeşi Ökkeş’i telefonla arayarak yardım istedi. Karakola gelen Bilal ile Ökkeş Hançerkıran, dayak yediğini söyleyen Burak’ın durumuyla ilgili bilgi almak istedi. Amca ve yeğeni, isteklerine olumsuz yanıt veren polisler ile tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışmada iddiaya göre Bilal, Ökkeş ve Burak Hançerkıran ile polisler arasında tekme tokat kavga çıktı.

2’Sİ POLİS 5 KİŞİ YARALANDI

Diğer polislerin araya girmesiyle sonlandırılan kavgada Bilal, Ökkeş ve Burak Hançerkıran ile polis memurları Mehmet Maviş ve Ahmet Keskin yaralandı. Yaralı 5 kişi, polis araçlarıyla Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne götürüldü. 2’si polis 5 yaralı acil serviste ayakta yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

İKİ TARAF DA ŞİKAYETÇİ

Taburcu edilen amca ve iki yeğeni, karakolda polisler tarafından dövüldüklerini ileri sürdü. Kavga sırasında vücutlarının çeşitli yerlerinden darbe alarak yaralandığını ifade eden polis memurları da bu yönde darp raporu aldı. Amca ve iki yeğeni ile polis memurları kavgaya ilişkin birbirlerini suçlarken, savcılığa karşılıklı olarak suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise konuya ilişkin soruları yanıtsız bırakarak açıklama yapmadı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. (dha/Lütfi YIKAN)


  http://www.radikal.com.tr/114852911485294

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polisssss - nesimk

  dövdükleri adam resmen mutant olmuş. ama kendileri hastanelik. vatandaş polisi dövmüş üzerindeki ÜNİFORMALARIN ütüleri bozulmamış.Polis havaya ateş açar mermi bulutlardan seker gelir eteheme, şerzana , ibrahime saplanır. aman ha polislik olmayın.

  kendi isini kendin gör. - karayel1965

  polis camiasi sadece AKP'nin sikayetlerini isleme alir,döverde söverde gazlarda kendini devletin sahibi gören ilkel miliyetcilerle birlikte linc eder yeri geldigi zaman yargisiz infazda yapar.siz siz olun sakin polise gitmeyin yediginiz dayagin üzerinede polis iste böyle cila ceker,simdi ayiklayin pirincin tasini.

  bunlar şöyle der bırakın vatandaşi vari olayları - demlicay2011

  siz bize devlete karşı gücümüze karşı gelen varmı ondan bahset derler. çünki bütün varoluşları hizmet değil. raha yaşayacak ortamı sürdürmek. sorun istemiyorlar barışın kardeşim çok işimiz var. işte bunların demokrasi hukuku kefeni besbelesi tükürüğü böyle. keşke vatandaş olmasaydıda makamlarınızda mitsubishi klimayla serin serin otursanız. japonada koreyede avrupayada kızıyorum sizin gibileremal verdiği için. haketmediniz muhtaçsınız ve mühendislerine sahip çıkamayan uzaylılarsınız. daha ne deyim. mısırdan pakğistan afganistandan beter olmuşuz.

  polisler uf olmuş. - gokhangokhan

  Sokaklarda insan öldürüp, otoparklarda, karakollarda ve pek çok yerde insanlara işkence ederseniz, palalıyı serbest bırakıp suçsuzları hapse tıkarsanız adalet duyguzu zedelenir. Zaten polise güvenmeyen bir halkın polise olan öfkesi böyle olaylarda ortaya çıkar. Suç işlediği halde korumaya alıp cezasız bıraktığınız her kamu görevlisi insanları daha da öfkelendiriyor.