Karakolda kulak zarını patlattılar

Alışveriş merkezinde ailesiyle gezen sivil polis memurunun kızına laf attığı iddiasıyla karakola götürülen gencin kulak zarı patladı.


Erzincan Enes Bediz Karakolu’nda görevli polis memuru Faruk Ç, izinli olduğu 6 Şubat günü, eşi ve iki kız çocuğu ile Alparslan Türkeş İş Merkezi’ne gitti. İddiaya göre, polis Faruk Ç., alışveriş merkezinde 16 yaşındaki Sinan Kalkan’ı kızına laf attığı gerekçesiyle dövdü. Sinan Kalkan’ın ağabeyi Serkan’ın yanlarına gelmesi üzerine polis kimliğini çıkaran Faruk Ç., daha sonra olay yerine ekipleri çağırdı. Enes Bediz Karakolu’na götürülen iki kardeş, saat 15.00’da serbest bırakıldı. Akşam evde durumu ailesine anlatan iki kardeşi amcaları alarak Enes Bediz Karakolu’na götürdü ve yeğenlerinin karakolda şiddet, hakaret ve küfüre maruz kaldıklarını öne sürerek, Faruk Ç. ve karakolda görevli diğer dört polis hakkında şikâyetçi olduklarını söyledi. Doktor raporu alınan Sinan K.’nın sol kulak zarının patladığı ortaya çıktı.
Polisleri teşhis etmek amacı ile Erzincan Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası’na götürülen iki kardeş, adalete güvendiklerini belirterek, polislerden şikâyetçi olduklarını söyledi. Amcası Ahmet Kalkan, yeğeni Sinan’ın arkadaşları ile birlikte konuşurken polisin gelerek ‘Sen benim kızıma baktın’ diyerek dövmeye başladığı anlattı. (dha)