Karaman'daki tecavüz skandalında iddianame kabul edildi

Karaman'daki tecavüz skandalında iddianame kabul edildi
Karaman'daki tecavüz skandalında iddianame kabul edildi
Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'nin tecavüze uğradığı iddia edilen 45 çocuktan durumu belgelenen 10 çocukla ilgili hazırladığı iddianame kabul edildi.

RADİKAL - Karaman 'da 10 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan öğretmen, 54 yaşındaki Muammer B. hakkında hazırlanan iddianame Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 600 yılla yakın hapis cezası ile yargılanması beklenen öğretmen Muammer B. 20 Nisan 2016'da hakim karşısına çıkacak.

Karaman'da Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğretmeni Muammer B., gönüllü kurs verdiği Ensar Vakfı ve KAİMDER'e ait olduğu öne sürülen evlerde barınan10 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla geçen 5 Mart günü tutuklandı. Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianeme de geçtimiz hafta Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunuldu. Mahkemede iddianemeyi kabul etti. 'Çocuğa nitelikli cinsel istismar, hürriyeti tahdit, kasten yaralama ve müstehcen görüntüleri izletme' suçlarından 20 Nisan'da hakim karşısına çıkacak olan öğretmen Muammer B.'nin, güvenlik gerekçesiyle SEGBİS (Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi) ile duruşmaya katılacağı ve mağdur çocukların yaşı küçük olması nedeniyle oturumların gizli yapılacak. Öğretmen hakkında ise 600 yıla yakın hapis cezası istendiği kaydedildi. (Muammer Şen/Karaman, DHA)

 

10 çocuğa tecavüzle suçlanan öğretmenin 600 yıl hapsi isteniyor

Karaman'da onlarca öğrenciye tecavüz eden öğretmen tutuklandı

Karaman'da tecavüzcü öğretmen infiali!