'Karar bugün çıkmaz'

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç, FP hakkındaki kapatma istemli davada bugün karar çıkmayacağını kesin olarak söyleyebileceğini, ancak heyetin davayı yarın bitirme 'iradesinin' bulunduğunu belirtti.

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç, FP hakkındaki kapatma istemli davada bugün karar çıkmayacağını kesin olarak söyleyebileceğini, ancak heyetin davayı yarın bitirme 'iradesinin' bulunduğunu belirtti. Kılıç, görüşmelere verilen arada, basın mensuplarının bulunduğu odaya inerek sohbet etti. Kılıç, davanın ne zaman sona ereceğine ilişkin soru üzerine, bütün üyelerin söz alarak uzun uzun konuştuğunu, birden fazla söz alan üyelerin de bulunduğunu
söyledi. Bugün davanın kesinlikle bitmeyeceğini söyleyebileceğini ifade eden
Kılıç, "Ancak heyetin yarın bitirme iradesi var, İnşallah..." dedi. Başbakan Bülent Ecevit'in ve Avusturya Başbakanı'nın parti kapatmaya ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerinde Kılıç, "Anayasa Mahkemesi, önündeki delillere, siyasi partiler kanunlarına ve Anayasaya göre karar verir. Temenniler ve dilekler bizi ilgilendirmez" dedi. Kılıç, "siyasilerin davaya ilişkin görüşlerinin gündeme gelip gelmediğinin" sorulması üzerine de 'Hayır' yanıtını verdi.