'Karargâh Evleri'nde kimse tutuklanmadı

ANKARA - Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı’nca yürütülen, Ergenekon davası iddianamesinde de adı geçen Karargâh Evleri ile ilgili soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan altı kişi serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra basın toplantısı düzenleyen İP Genel Başkanvekili Bedri Gültekin, son operasyonun ‘tertibin ortaya çıkması’ için hayırlı bir gelişme olduğunu savundu.
Gültekin’in de aralarında bulunduğu altı kişi, 10 Şubat’ta Ankara Jandarma Alay Komutanlığı’ndan ekipler tarafından Ankara, İstanbul ve Balıkesir’de gözaltına alınmıştı. Ankara’ya getirilen altı kişi Jandarma Alay Komutanlığı’ndaki sorgularının ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı’na sevk edilen Gültekin ile Bekir Çakmak ve Ozan Ezik önceki gün gece yarısı, Zeki Alkan, İbrahim Arslan ve Mümine Öztürk ise dün sabah serbest bırakıldı.
İP Genel Başkanvekili Gültekin, serbest kalmasının ardından basın toplantısı yaptı. Gültekin, kendisine Karargâhevleri hakkında basında çıkan haberler, İP’in TSK içinde bir örgütlenmeye gidip gitmediğinin sorulduğunu anlattı. Gültekin, “Tutuklanmaya değer bir durum olmadığı ve İP’in bir tertibin içinde olmayacağı yönünde bir kanaat ifadesidir” diye konuştu.
Gültekin,  “Karargâh Evleri tertibini?tezgâhlayanlar, kendini savunma olanaklarına sahip olmayan, siyasetle ilgilenmeyen, ülkede olup bitenlerden gerçek anlamda habersiz sıradan yurttaşları sözde Karargâh Evleri örgütlenmesinin içinde göstermişlerdir” dedi. (Radikal)