Karayel feribota demir attırmadı!

Karayel feribota demir attırmadı!
Karayel feribota demir attırmadı!
İstanbul Yenikapı'dan saat 10.00'da hareket eden İDO'ya ait 'Osman Gazi' feribotu, aniden başlayan şiddetli karayel yüzünden Bursa'nın Mudanya İlçesi'ndeki Güzelyalı İskelesi'ne yanaşamadı.

BURSA - Taşıdığı 550 yolcu ve 91 aracı indirmek için Yalova’ya yönelen feribotun kaptanı, 4 kere yanaşma manevrası yapmasına rağmen bunu gerçekleştiremeyince İstanbul ’a hareket etti.

İDO’dan yapılan açıklamaya göre, saat 10.00’da Yenikapı-Bursa seferini yapan 'Osman Gazi' feribotu, saat 11.30’da Mudanya’daki Güzelyalı iskelesine şiddetli karayel nedeniyle yanaşamadı. Gemi kaptanı, işletmeden aldığı talimatla taşıdığı 550 yolcu ve 91 aracı indirmek üzere 11.40’ta Yalova iskelesine doğru harekete geçti.

Saat 13.00 sıralarında Yalova iskelesine varan feribot, Yalova iskelesinde etkili olan şiddetli karayel nedeniyle 4 kere yanaşma manevrası yapmasına rağmen hava ve deniz koşulları müsaade etmediğinden yanaşmayı gerçekleştiremedi. Gemi kaptanı, araç ve yolcuları tahliye edemeden Yenikapı iskelesine dönmek için hareket etti.

Bu arada, Mudanya iskelesine bağlı olan 'Orhan Gazi' feribotunun da elverişsiz hava koşulları nedeniyle iskeleden açığa ayrıldığı bildirildi.

BAZI SEFERLER İPTAL

İDO, şiddetli yağış nedeniyle bazı deniz otobüsleri seferlerini iptal etti.

İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 13.15 itibarıyla hızlı feribot ve dış hat deniz otobüslerinde iptal seferler ve saatleri şöyle:


16.30 Kartal-Yalova deniz otobüsü, 17.30 Yalova-Kartal deniz otobüsü, 18.00 Yenikapı-Bursa hızlı feribot, 18.00 Bursa-Yenikapı hızlı feribot (DHA-AA)


  ETİKETLER:

  İDO

  ,

  İstanbul

  ,

  Yenikapı

  ,

  Gemi

  ,

  Hava

  ,

  tahliye

  ,

  Feribot