Karayılan: Kararlı şekilde hayata geçireceğiz

Karayılan: Kararlı şekilde hayata geçireceğiz
Karayılan: Kararlı şekilde hayata geçireceğiz
PKK dağ kadrosunun en önemli ismi Murat Karayılan'dan da Abdullah Öcalan'ın Nevruz mesajına tam destek geldi: Önder Apo'nun başlattığı süreci kararlı bir şekilde hayata geçireceğiz.

Radikal.com.tr - Suriye ’de Kürt nüfusun en yoğun olduğu Kamışlı’da bugün düzenlenen Nevruz kutlamasına mesaj gönderen KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, “2013 Newrozu’nun çok tarihi bir aşamada karşılandığını" belirterek, “Bu aşama, Kürt halkının zaferi ile Kürdistan ve Öcalan'ın özgürlüğünün sağlanacağı aşama olacak” dedi. Karayılan, Öcalan'ın önemli bir süreci başlattığına dikkat çekerek, "Bu, demokratik kurtuluş ve özgürlüğün sağlanmasına yönelik bir hamle olarak gündemimizdedir. PKK bu tarihi dönemde direnişiyle Kürdistan'ı özgürleştirmeye hazırdır. Biz bu konuda kendimize güveniyoruz. Her koşulda savaş istemiyoruz. Eğer egemen devletler hazır ise, biz de barışçıl yollarla Kürdistan'ı özgürleştirmeye hazırız. Herkes bilmeli ki, PKK savaşa da barışa da hazırdır. Bu temelde, Önder Apo'nun başlattığı süreci kararlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Bu bir mücadele sürecidir, sadece Batı Kürdistan için değil, tüm Kürdistan için önemlidir. Önderliğimiz bu yeni süreçte Kürt sorununu tüm parçalarda çözmek istiyor" şeklinde konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/112615711261572

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kazananlar ve kaybeden - anarpeace

  Bu barışın kazananı bu savaşın haklıları ve mağdurlarıdır. Bu savaşın haklı tarafı kürt halkıdır. Bu savaşın mağdurları bu coğrafyanın bütün halklarıdır. Bu savaşın yaratıcısı ve kaybedeni de Devlet ideolojisidir. Olmaya devlet cihanda.

  - momentum

  Sorun sizinle barış yapılması değil, sizinle savaş da yapılmaması. Aslında sorun sizinle hiç bir şey yapılmaması. Sizinle savaş yapıldığına inanan varsa, barış da yapılabileceğine inanır. İnanmak istemeyenlerin sebebi çok. Geçmişte de "ateşkes" gibi lafları ağzınıza almanın bir denemesini yaptınız. Onları da ciddiye almış olmak bir hataydı. Bugün değişen bir şey olduğuna inanmak için bir sebep yok. Tarih kısa aralıklarla tekerrür ediyor. Ait olduğunuz güruh ile olan her temas, Türkiye için bir istikrarsızlık riski oluşturuyor. Savaş veya barış yoluyla, nasıl olduğu önemli değil. Türkiye'de birlikte yaşamanın bin yıllık kuralları bellidir. Pek tabii bu da değişebilir ama yeni bir gelenek yaratacak kişiler olmaya ne birikiminiz ne de vizyonunuz yetmez. Buna rağmen bu ülke sizin barışınıza muhtaçsa zaten bitmiş demektir.