Karayolları 'kar' için hazırlıkta...

Vali Muammer Güler, Karayolları 17. ve 1. bölge müdürlüklerinin makine parkının yenileneceğini söyledi.

İSTANBUL - Vali Muammer Güler, Karayolları 17. ve 1. bölge müdürlüklerinin makine parkının yenileneceğini söyledi. Güler, dün yaptığı açıklamada,
İstanbul'da yaşanan 'kar esaretinden' sonra E-5 karayolu ve TEM otoyolunda olumsuz hava şartlarının yarattığı sıkıntılara uzun vadede çözüm bulmak amacıyla bir çalışma yaptıklarını söyledi. Belirlenen eksiklerin Başbakan Tayyip Erdoğan'a iletildiğini belirten Güler şu bilgileri verdi:
Maliyet 13.5 trilyon
"Özellikle olumsuz hava koşullarının yarattığı sıkıntıları aşmak için, Karayolları'nın makine ve ekipman sıkıntısı giderilmeli. Bu, acil bir sorun olarak önümüzde duruyor. Karayolları 17. ve 1. bölge müdürlüklerine hem yazın, hem de kışın kullanabilecekleri makine ve ekipman alınacak.
Bu araçların 20'si çok amaçlı olacak. Karla mücadele, yol bakım, onarım, kar kürüme vazifesi görebilecek kepçe, temizlik araçları ve çekiciler temin edilecek. Bunun için 10 milyon dolar (13.5 trilyon lira) lazım. Bunu da il özel idaresi karşılayacak. Bu sayede makine parkı en geç üç-dört ay içinde yenilenecek. Daha da kısa sürebilir. Bunun onayını Başbakan'dan aldık."