Karayollarında son durum

Erzurum-Rize ve Elazığ-Bingöl karayollarında, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

Erzurum-Rize ve Elazığ-Bingöl karayolları, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Aralıksız süren kar yağışı nedeniyle Erzurum-Rize karayolu İspir İlçesi'ne bağlı Akbulut Köyü yakınlarında ulaşıma kapandı. Karayolunun ulaşıma açılması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.
Elazığ Bingöl karayolu, Karakoçan ilçesinin Kurucadağ mevkiindeki tipi ve buzlanma nedeniyle bir TIR'ın kayması sonucu ulaşıma kapandı. Bölgedeki çok sayıda araç Sarıcan Beldesi ile Yolçatı mevkiinde bekletiliyor.
Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yolun ulaşıma kapanması nedeniyle Elazığ'dan Bingöl'e giden araçların Sarıcan Beldesi'nde, Bingöl'den gelen araçların ise Yolçatı mevkiinde bekletildiğini söyledi. Yetkililer, Arıcak ilçesi Tırnik mevkiinde de yolun kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandığını, ekiplerin yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini bildirdi.
Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Yomra-Özdil yolunun 20-61'inci kilometreleri arası, İyidere-İkizdere-İspir yolunun 25-44'üncü kilometreleri arasındaki kesim, Dereli-Şebinkarahisar (Eğribel Mevkii) yolunun 16'ıncı kilometresi kar ve çığ nedeniyle; Yukarı Narlıca-Bahçesaray yolunun 25-35'inci kilometreleri, Ağrı İl Sınırı-Cumaçay yolunun 0-19'uncu kilometreleri, Kağızman Ayrımı-Cumaçay 0-9'uncu kilometreleri, Taşkent-Alanya yolunun 0-21'inci kilometreleri arasında kalan kesimler kar yağışı ve tipi dolayısıyla ulaşıma kapalı.
Ayrıca Kayseri-Erkilet-Boğazlıyan (Çokgöz Köprüsü mevkii) yolunun 34'üncü kilometresinde Baraj göletinde su yükselmesi nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.
(Afyon-İzmir) Ayrımı-Sandıklı yolunun 0-11'inci kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları, Marmaris-Datça yolunun 30-34 ve 39-50'inci kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.