Karayolları'nın çizgi itirafı

Sivaslı ilçesi Pınarbaşı beldesindeki trafik kazasında ölen SKY Türk Televizyonu sunucusu Mehmet Tacettinoğlu dün toprağa verildi. Bölge sakinleri, yolun dar ve...
Haber: YAVUZ KUŞDEMİR / Arşivi

UŞAK - Sivaslı ilçesi Pınarbaşı beldesindeki trafik kazasında ölen SKY Türk Televizyonu sunucusu Mehmet Tacettinoğlu dün toprağa verildi. Bölge sakinleri, yolun dar ve çizgisiz olmasının kazalara yol açtığını belirtirken Uşak Karayolları 25'inci Şube Şefi Atilla Okyay, "Tüm ekipler 23. Üniversite Yaz Oyunları nedeniyle İzmir'de çalıştığı için çizgi çizilemedi" dedi.
Önceki gün meydana gelen kazada can veren Tacettinoğlu için memleketi Uşak'taki Ulucami'de düzenlenen cenaze törenine, ailesi, yakınları, vali Ali Fuat Güven, Belediye Başkanı Mesut Apaydın, Emniyet Müdürü Ali Kalkan ve sevenleri katıldı. 37 yaşında hayata veda eden Tacettinoğlu, Uşak Müftüsü Osman Akdemir'in kıldırdığı cenaze namazının ardından Yeni Mezarlık'ta toprağa verildi.
Bölge sakinleri, Tacettinoğlu'nun kaza yaptığı Uşak-Denizli karayolu ile ilgili Karayolları'nı suçladı. Kazaya tanık olan ve Sivaslı'da 15 yıldır şoförlük yapan Hikmet Baştuğ, "Bu karayolu üzerinde haftada bir kaza olur. Yol çok dar ve çizgi yok. Yol kenarında asfaltın genleşmesiyle mıcır birikmesi oluyor. Araçlar mıcıra tekerleğini kaptırdığı anda, kaza kaçınılmaz. Çizgiler de olmadığından, gece yolculuğu çok tehlikeli" dedi.
'Yol genişletilmeli'
Eleştirileri yanıtlayan Uşak Karayolları 25'inci Şube Şefi Atilla Okyay, yolda çizgi olmadını söyledi. Okyay şöyle dedi: "Karayolu biraz dar ve çizgileri eksik. Sürücülerimiz de dikkatli olmalı. Araçlarda konfor artıyor, yolların standartları buna uymuyor. Devlet yolları üzerinde genişletme çalışması yapılması gerekiyor. Uşak-Ankara Karayolu'nda duble yol çalışması sürüyor. Uşak'ı Denizli, Burdur, Isparta ve Antalya gibi illere bağlayan Uşak-Denizli Karayolu'nun da 2006 programına alınması gerekiyor.
Karayolundaki çizgilerin çizilememesi, İzmir'de düzenlenen 23. Dünya Üniversite Yaz Oyunları'ndan kaynaklanıyor. Karayollarına bağlı tüm çizgi ekipleri, İzmir'deki oyunlar nedeniyle yoğun çalışmaya girdiğinden, Uşak'ın çizgi işleri yarım kaldı. Çizgisi olmayan tüm yollar bir-iki haftaya kadar tamamlanacak."


    http://www.radikal.com.tr/7548137548130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.