Karbeyaz günler

Kasım güneşi, yerini kara bıraktı. Karadeniz ile İç Anadolu'da kardan yollar kapandı. İki gün yoğun kar yağışı var. İstanbul'da kar ve buza karşı alarm verildi.
Marmara, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da bugün yoğun kar ve karla karışık yağmur, Akdeniz ile Güneydoğu'da sağanak bekleniyor.

İSTANBUL - Soğuk ve yağışlı hava dün yurdun büyük bölümünde etkili oldu. Meteoroloji'nin tahminlerine göre bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde şiddetli kar ve karla karışık yağmur, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da ise sağanak etkili olacak. Kar yağışı bugün ve yarın İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun tamamı, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun sürecek.
Çarşamba günü İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur görülürken, Marmara, kuzey Ege, İç Anadolu'nun güneyi, Orta ve Doğu Akdeniz'de sağanak bekleniyor. Yetkililer yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don beklendiğini söyledi.
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım ise kentte bugün karla karışık yağmur ve kar yağışı, don ve buzlanma beklendiğini bildirdi. 7 dereceye kadar düşecek sıcaklık, yarından sonra artabilecek.
Kış, Karadeniz'in batı ve orta kesimleri ile İç Anadolu'da hafta sonu etkili oldu. Giresun-Sivas karayolu Eğribel Geçidi de kardan kapandı. Bolu Dağı'nda TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu, sürekli tuzlama ve temizlemeyle açık tutulurken, sis görüş mesafesini 50 metreye düşürdü. Kar kalınlığı ise Kartalkaya'da 22 santimetre, Abant'ta 15, Bursa Uludağ'da 24 santimetreye ulaştı. Adana'da ise pek çok bina sağanakla birlikte sel altında kaldı.