Kardeş Kılıçdaroğlu CHP'yi yalanladı

Kardeş Kılıçdaroğlu CHP'yi yalanladı
Kardeş Kılıçdaroğlu CHP'yi yalanladı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun inşaatta bekçi olarak çalışan kardeşinin işten çıkarıldığı iddiasının gerçek olmadığı ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun, İzmir Gaziemir Seydi Baba Türbesi ve Rekreasyon Projesi’nde bekçi olarak çalışan en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun bu sabah işten çıkartıldığı iddia edildi.

Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde toplanan partisinin MYK toplantısında “Kardeşim Celal’i işten çıkartmışlar” dedi. Gelişmeyle ilgili olarak Hürriyet’e konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de “Genel başkanımızın kardeşinin çalıştığı şirkete yönelik bir denetim süreci başlatılmış. Maliye defterlerini incelemeye almış. Bu sürece bağlı olarak Celal Kılıçdaroğlu bu sabah işten çıkartılmış” dedi.

“Eşkıya dağda değil, kente inmiş” yorumunda bulunan Tekin, Namuslu bir siyasetçinin, evine alın teriyle kazanılmış parayla alınmış ekmek götürmekten başka derdi olmayan kardeşine bile tahammül edilemiyor. Celal beyin bekçilik yaptığına ilişkin haberin gazetelerde yer almasının ardından maliye şirkete yönelik denetim başlatmış. Bu denetimden korkulmuş olacak ki yönetim işten çıkartma gerçekleştirmiş" dedi.

KARDEŞ KILIÇDAROĞLU: ÇIKARILMADIM, DİNLENİYORUM

Ancak DHA muhabirinin İzmir'in Buca İlçesi'ndeki bir kahvehanede bulduğu kardeş Celal Kılıçdaroğlu, işten çıkarıldığı iddialarıyla ilgili soruları yanıtladı. İşten çıkarılmadığını, ağabeyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun da konuyla ilgili bir açıklama yapıp yapmadığını bilmediğini söyleyen kardeş Kılıçdaroğlu, "İşverenimden, kafamı dinlemek için izin istedim. Ayrıca, gazetecilerin de ilgisinden bunaldım. Orada yapılamaz hale gelmişti, gelen gidenlerden dolayı. Bu yüzden iki gündür işe gitmiyorum. İşten çıkarılmadım sadece izin istedim. Şu anda dinleniyorum. İşverenim de ben de bu duruma şaşırdık" dedi.

Yaşadığı durumu telefonla ulaştığı ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'na da anlattığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bana, `Tamam. Bir sıkıntın olursa ara beni' dedi" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun çalıştığı firmanın sahibi Kemal Gözlü ise, işten çıkarılma durumunun söz konusu olmadığını, sadece kendilerinden istediği iznin yerine getirildiğini, yoğun ilgiden dolayı önümüzdeki on gün içerisinde Celal Kılıçdaroğlu'nun, Buca İlçesi'ndeki başta bir şantiyede görevlendirileceğini dile getirdi.


  http://www.radikal.com.tr/1118198111819810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CHP - beardfish

  AKP ucuz kurtuldu. :) Yahu biraz Ahlak bir arayın sorun önce bi Iftira atmadan. Insanları kendinizden sogutuyorsunuz. Daha önce de böyle seyler oldu (galiba yine Tekin di). Güven kaybediyorlar. Hangi dediginize inanalım. Bir arayın sorun be Kardesim önce cok mu zor. Ondan sonra Komplo Teorini sırala.

  KARDEŞİN BU AÇIKLAMASI AKP Yİ ZAN ALTINDAN KURTARMIŞTIR - semi ekrem

  Siyasetin hemen istenilen düzeyde ses getirmesini dileyen kesimlerin kendi eforlarını başka anlamlı yerlerde kullansalar inanın daha saglıklı olacaktır.CHP bunu anlayacaktır her sorgulama haklı sorgulama degildir bilakis bazen haksızda olabilir.insanlar hatasız ileledigini inanırlar ma yanlışın hayatın içinde oldugunu unuturlar.

  Anlayamadığım - gazetey

  Din ticareti ile uğraşan ve dudaklarından Allah kelimesini eksik etmeyen adamların hayatımda gördüğüm en vijdansız ve insafsız olmalarını anlayamıyorum. Ne Musa ne İsa ne de Muhammed bunlara gaddarlığı öğretmedi. Bunlar nerden ve kimden bunları öğrendiler.

  @Ekrem - de_oscar

  Sayin Ekrem.. Bu ülkede hala kimseye eyvallah'i olmayan, kendi alin teri ile ekmegini kazanmaya calisan insanlar var. Siz böyle durumlarda bir mevkinin verdigi gücü sonuna kadar kullanmayi düsünebilirsiniz ama size garip gelse de hala kendi ayaginin üzerinde durmaya calisanlar var...

  FİKİRLERİMİZ KUŞKULARIMIZDIR - semi ekrem

  Bu haberin kuşkularını taşımak bence dogal nedendir, duygularımıza göre hareket edersek kendi yanlışlarımızı göremiyecek kadar bencil olabiliriz bakınız iktidarda olan bir partinin bunca yanlışlar yapması sizce nedendir.İktidara gelmenin yolu genel başkanın toplumda iyi ifade edilebilmesi için fakir fukaranın helal olsun dedirtecek haberle olmamasıdır.Bizler kılıçdaroglunun yaptıgı siyasetle haberdar olmalıyız ki kardeşi bir emekli gerçekçi olursak biz aynı durumda olursak böyle bir durumda kendimizi getirirmiyiz düşünelimm..

  ... - Attila Kaya

  sami erdem yemedin tamam kabul peki sen ne düşünüyorsun hani yemiyorsan ki yememişsin peki aslında sen ne yiyorsun popülist yaklaşım senin söylediklerinde daha yatkın değil mi mahattan gandhi bilirmisin bilmiyorsun sadrazam ve padişahlığı tanıyorsun monarşist yani atıp tutmayalım

  torpil istememek populizmmis - keryil

  bize bunu ogreten yorumcumuza sonsuz tesekkurler. normal olan mevki sahibi abinizden mevkisini kotuye kullanarak size haksiz kazanc ve makam kazandirmasini talep etmektir. eger bunu yapmadiysaniz, ustelik bu bir de (haber yapilmamasi icin tum israrlariniza ragmen, bu detayi ilk haberde okuyabilirsiniz) haber yapildiysa, siz kotusunuz, populistsiniz, ucuz bir oyun oynuyorsunuz. torpil isterseniz normalsiniz, bileginizin hakkiyla kazaniyorsaniz populistsiniz yani. vay arkadas, hani torpil yapmaktan utanmamak diye bir sey duymustum ama torpili olup da yaptirmayani ayiplamak da yeni cikmis herhalde. ricam baska ulkelerde anamuhalefet partisi genel baskaninin yakinlari dolar milyoneri filan mi oluyormus bir zahmet acip bakmaniz. zira ucuncu dunya ulkesinde yasaya yasaya politikacinin sulalesini zengin etmesini normallestirmis, hatta boyle yapmayanlara kuskuyla yaklasip "kesin baska bir seyler ceviriyor" diye komplo teorisi uydurur olmusuz. hayir elinizde bir belge varsa, "yok efendim bu adam bekci degil bak surada calisiyor, bu haber yalan" diyebiliyorsaniz cikip deyin. biz de bilgilenelim, bak nasil da tezgah kurmuslar diyelim. yoksa neye dayanarak bu iddialarda bulunuyorsunuz isini filan gectim adini dahi en fazla uc kez duydugunuz bir insan hakkinda, anlamak mumkun degil.