Kardeş Kılıçdaroğlu CHP'yi yalanladı

Kardeş Kılıçdaroğlu CHP'yi yalanladı
Kardeş Kılıçdaroğlu CHP'yi yalanladı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun inşaatta bekçi olarak çalışan kardeşinin işten çıkarıldığı iddiasının gerçek olmadığı ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun, İzmir Gaziemir Seydi Baba Türbesi ve Rekreasyon Projesi’nde bekçi olarak çalışan en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun bu sabah işten çıkartıldığı iddia edildi.

Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde toplanan partisinin MYK toplantısında “Kardeşim Celal’i işten çıkartmışlar” dedi. Gelişmeyle ilgili olarak Hürriyet’e konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de “Genel başkanımızın kardeşinin çalıştığı şirkete yönelik bir denetim süreci başlatılmış. Maliye defterlerini incelemeye almış. Bu sürece bağlı olarak Celal Kılıçdaroğlu bu sabah işten çıkartılmış” dedi.

“Eşkıya dağda değil, kente inmiş” yorumunda bulunan Tekin, Namuslu bir siyasetçinin, evine alın teriyle kazanılmış parayla alınmış ekmek götürmekten başka derdi olmayan kardeşine bile tahammül edilemiyor. Celal beyin bekçilik yaptığına ilişkin haberin gazetelerde yer almasının ardından maliye şirkete yönelik denetim başlatmış. Bu denetimden korkulmuş olacak ki yönetim işten çıkartma gerçekleştirmiş" dedi.

KARDEŞ KILIÇDAROĞLU: ÇIKARILMADIM, DİNLENİYORUM

Ancak DHA muhabirinin İzmir'in Buca İlçesi'ndeki bir kahvehanede bulduğu kardeş Celal Kılıçdaroğlu, işten çıkarıldığı iddialarıyla ilgili soruları yanıtladı. İşten çıkarılmadığını, ağabeyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun da konuyla ilgili bir açıklama yapıp yapmadığını bilmediğini söyleyen kardeş Kılıçdaroğlu, "İşverenimden, kafamı dinlemek için izin istedim. Ayrıca, gazetecilerin de ilgisinden bunaldım. Orada yapılamaz hale gelmişti, gelen gidenlerden dolayı. Bu yüzden iki gündür işe gitmiyorum. İşten çıkarılmadım sadece izin istedim. Şu anda dinleniyorum. İşverenim de ben de bu duruma şaşırdık" dedi.

Yaşadığı durumu telefonla ulaştığı ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'na da anlattığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bana, `Tamam. Bir sıkıntın olursa ara beni' dedi" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun çalıştığı firmanın sahibi Kemal Gözlü ise, işten çıkarılma durumunun söz konusu olmadığını, sadece kendilerinden istediği iznin yerine getirildiğini, yoğun ilgiden dolayı önümüzdeki on gün içerisinde Celal Kılıçdaroğlu'nun, Buca İlçesi'ndeki başta bir şantiyede görevlendirileceğini dile getirdi.