Kardeşi dövülünce pompalı tüfekle okul bastı

Kardeşi dövülünce pompalı tüfekle okul bastı
Kardeşi dövülünce pompalı tüfekle okul bastı
Adana'da dayak yiyen kardeşinin intikamını almak isteyen 21 yaşındaki Hamit K., pompalı tüfekle okulu bastı. Baskın sırasında çıkan arbedede çeşitli yerlerinden yaralanan 4 öğrenci, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Adana’nın Yüreğir ilçesindeki İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Anadolu Teknik Meslek Lisesi’nde okuyan 12’nci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Bulut K., aynı sınıfta okuyan arkadaşları ile kavga etti. Bulut K. telefonla ailesini arayıp yardım istedi. Kardeşinin intikamını almak isteyen 21 yaşındaki Hamit K., pompalı tüfekle okulu bastı. Okula giren Hamit K. öğrencilere saldırdı. Araya giren okul yöneticileri ve öğrenciler, Hamit K.’yi etkisiz hale getirip elinden tüfeği aldı.

Arbede sırasında öğrenciler Ömer G., Abdullah T., Birdal H. ve Tunahan C. çeşitli yerlerinden bıçakla yaralandı. Öğrenciler, korkudan okul binasına sığındı. İhbar üzerine okula çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Sevk edilen polis ekipleri, saldırgan Hamit K. ile akrabalarını gözaltına aldı. Yaralı öğrenciler, ambulanslarla Numune Eğitim ve Araştırma ile Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Gözaltına alınan zanlılar sorgu için karakola götürülürken, polis olay ile ilgili araştırma yapıyor. Adana'da hafta sonu da ’Kebap ve Şalgam Festivali’ni pompalı tüfekle basanlar ateş edip, masalara sopa ve döner bıçağı vurup kaçmıştı.

Fatih KARAÇALI/ADANA-DHA