'Kardeşim bisiklet kaskı taksaydı, ölmeyecekti'

Bisikletten düşerek ölen 32 yaşındaki öğretim görevlisi Baki Tuğyan Yiğitcanlar, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Yiğitcanlar için dün fakülte önünde de bir tören düzenlendi.

İZMİR - Bisikletten düşerek ölen 32 yaşındaki öğretim görevlisi Baki Tuğyan Yiğitcanlar, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Yiğitcanlar için dün fakülte önünde de bir tören düzenlendi. Avustralya'dan gelerek törene katılan ağabey Yrd. Doç. Dr. Tan Yiğitcanlar, "Gelişmiş ülkelerde kask takmadan bisiklete binilmesine izin verilmiyor. Polis anında ceza kesiyor. Bizde de herkes bisiklete binerken kask taksa, takmayanlar cezalandırılsa kardeşim ölmezdi" dedi. Yiğitcanlar ölen kardeşinin anısına bisiklet kaskı konusunda bir kampanya başlatmayı düşündüğünü söyledi.
Baki Tuğyan Yiğitcanlar, pazartesi günü saat 17.00 sıralarında, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan Alsancak'taki evine dönerken bisikletten düşüp başını yere çarptı. Hastaneye kaldırılan Yiğitcanlar müdahalelere karşın kurtarılamadı. Otopside genç öğretim görevlisinin çarpmaya bağlı beyin kanaması sonucu öldüğü anlaşıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7473477473470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.