'Kardeşim de kazada öldü, özür dilerim'

'Kardeşim de kazada öldü, özür dilerim'
'Kardeşim de kazada öldü, özür dilerim'

Yavuz ?Hızlı değildim? dedi.

BURSA - Nilüfer ilçesinde otomobilin otobüs durağına dalması sonucu ölenlerin sayısı beşe çıkarken 22 yaşındaki sürücü Atıl Arda Yavuz, “Ben de kız kardeşimi kazada kaybetmiştim. Herkesten özür diliyorum” dedi.
Kaza, Bursa- İzmir Karayolu Küçük Sanayi Kavşağı yakınlarında önceki gün meydana geldi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencisi Atıl Arda Yavuz yönetimindeki otomobil, kontrolden çıkarak bir süpermarket önündeki otobüs durağına daldı. Kazada, durakta bekleyen 47 yaşındaki Semra Çetin, 65 yaşındaki Resmiye Yurteri, 21 yaşındaki Ebru Candaş ve 43 yaşındaki Hikmet Dikici öldü. Kazada, 60 yaşındaki Ahmet Tokpınar ile eşi, 51 yaşındaki Cevriye Tokpınar da yaralandı. Yaralılardan Cevriye Tokpınar da dün sabaha karşı hayatını kaybetti.
Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan ve gözaltına alınan otomobil sürücüsü Atıl Arda Yavuz, dün sabah adliyeye çıkarıldı. Emniyet Müdürlüğü çıkışında gazetecilerin sorularına yanıt veren Yavuz, “Herkesten ve tüm ailelerden özür diliyorum. Onların acılarını anlayabiliyorum. Yedi yaşındaki kız kardeşim Cansu Yavuz’u trafik kazasında kaybettim. Aşırı hız yoktu, öndeki araba beni sıkıştırdı” diye konuştu.
Atıl Arda Yavuz, ‘Dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanarak birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek’ suçundan mahkemeye sevk edildi. (dha)