Kardeşleri soba aldı

22 yaşındaki Ercan bilgisayar teknisyeniydi, bir ay önce nişanlanmıştı. 18 yaşındaki Ergün ve 20 yaşındaki Mesut, dershaneye gidip üniversiteye hazırlanıyordu.

GAZİANTEP - 22 yaşındaki Ercan bilgisayar teknisyeniydi, bir ay önce nişanlanmıştı. 18 yaşındaki Ergün ve 20 yaşındaki Mesut, dershaneye gidip üniversiteye hazırlanıyordu. 25 yaşındaki Halil ise bir tamircide çalışıyordu. Dört kardeş, birlikte uyudukları odada aynı anda hayata veda etti.
Gaziantep'in Eğdibaba Mahallesi'nde önceki gece meydana gelen 'soba faciası' Kangal ailesinin yüreğine ateş düşürdü. Anne Gönül Kangal ile baba Ali Kangal, kendi odalarına yatmaya gitmeden, oğullarının odasındaki kömür sobasını yaktılar. Televizyon izledikten sonra odalarına geçen dört kardeş, bir arada uykuya daldı. Sabah uyanan karıkoca, odadan çıkmayan çocuklarını merak edip kapıyı açtıklarında, oğullarını hareketsiz buldu. Eve gelen polis ve sağlık ekipleri, dört kardeşin odadaki kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiğini tespit etti. Gece rüzgâr sobayı söndürmüş, odaya dolan karbonmonoksit gazı, dört kardeşin sonu olmuştu.
Ercan, Halil, Mesut ve Ergün, dün hazin bir törenle toprağa verildi. Kardeşlerin yan yana dizili tabutlarını gören yakınları "Hepsinin hayali vardı, hayalleri söndü" diye feryat ederken, 48 yaşındaki baba ve 45 yaşındaki eşini kimse sakinleştiremedi.