Kardeşliği yükselteceğiz

Kardeşliği yükselteceğiz
Kardeşliği yükselteceğiz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaştan yeni sürece dair kendilerine güvenmelerini isteyerek, "İnşallah kardeşliği yükselteceğiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dün Ümraniye’de belediyenin yeni hizmet binasının açılışında da yeni sürece dair konuştu. Erdoğan, vatandaşlardan da bir ricada bulunarak, “Bu muhalefetin yalanlarına, iftiralarına, dedikodularına kulak asmayın. Muhalefetin, olmayanı olmuş gibi göstermesine, çarpıtmalarına, niyet okumalarına asla prim vermeyin. Onlar, ‘nasıl olmaz’ı konuşurken, biz ‘nasıl olur’u konuşacak, inşallah kardeşliği yükselteceğiz” dedi.
Başbakan Erdoğan , “Şu il bize oy verdi, hizmet götürelim. Şu ilçe bize oy vermedi, onu cezalandıralım” gibi bir mantıkla hareket etmediklerini belirterek, hiçbir şekilde ayrımcılık yapmadıklarını vurguladı. Ayrımcılığın hiçbir türüne asla prim vermediklerini ve vermeyeceklerini belirten Erdoğan, “İnsanımızı birbirinden ayırdılar. Türk dediler, Kürt dediler, Laz dediler, Çerkez dediler, Gürcü dediler, Boşnak dediler, Arnavut dediler, Roman dediler. Bu ayrımı yaptılar. Uzak dediler, hizmet götürmediler. Vatandaşla devlet arasındaki güveni zedelediler, bariyerler koydular. Bu milletin evlatlarını, bu milletin fertlerini, bu ülkenin vatandaşlarını, horlamak suretiyle, unutmak suretiyle, ihmal etmek suretiyle devletten soğuttular” diye konuştu.
Erdoğan konuşmasında İmralı görüşmeleri ile başlayan yeni süreci de değerlendirdi. “Terör, 30 yıl boyunca bu milletin fertlerinin arasına giremedi, bundan sonra da girmeyecek, giremeyecek” diyen Erdoğan şunları söyledi: “Bu muhalefetin yalanlarına, iftiralarına, dedikodularına kulak asmayın. Muhalefetin, olmayanı olmuş gibi göstermesine, çarpıtmalarına, niyet okumalarına asla prim vermeyin. Bu muhalefet, tam 30 yıl boyunca bu teröre çözüm üretmedi, çözüm üretenleri de her zaman engelledi. İktidarda oldukları dönemlerde teröre çözüm üretmediler; muhalefette olduklarında da çözdürmediler. Ne yaparlarsa yapsınlar... İnşallah terör meselesini Türkiye ’nin gündeminden çıkaracağız. Onlar, ‘nasıl olmaz’ı konuşurken, biz ‘nasıl olur’u konuşacak, inşallah kardeşliği yükselteceğiz.”

Havadan üçüncü köprüyü inceledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Ümraniye Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışına katılmadan önce saat 11.45 sıralarında Kısıklı’daki konutundan helikopterle ayrılarak, üçüncü boğaz köprüsü çalışmalarını inceledi. Erdoğan incelemenin ardından Ümraniye Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.