Kargo aracında kaçak sigara ve çay

Kargo aracında kaçak sigara ve çay
Kargo aracında kaçak sigara ve çay
Kırıkkale'de polisin şüphe üzerine durdurup arama yaptığı kargo aracında, 10 bin paket kaçak sigara, 2 milyon 500 bin kaçak sigara filtresi ve 100 kilo kaçak çay ele geçirildi.

KIRIKKALE – Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Kırıkkale- Kayseri karayolunda yaptığı kontroller sırasında, şüphe üzerine bir kargo kamyonunun durdurup aramaya aldı.

Doğu illerinden geldiği belirlenen kamyonda yapılan aramada 10 bin paket çeşitli markalarda kaçak sigara , 2 milyon 500 bin sigara filtresi ile 100 kilo kaçak çay ele geçirildi. Kaçak mallara el konulurken, sürücü gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

DHA - Erhan GÖĞEM


  http://www.radikal.com.tr/111562011156201

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kargo aracında kaçak sigara hk - fgemak

  Türkiyenin büyük illeri ankara istanbul izmir gibi şehirler kaçak sigara sektörünün en önemli pazarlarıdır.bu şehirlere doğudan gelecek kaçak sigaraların önünün kesilmesi için kırıkkale girişini çok iyi seçmişler doğudan gelen araçların büyük kısmı buradan geçiyor,bu yolda araçların arama işlerini köpekler vasıtasiyle doğru yaparlarsa kaçak sigara en önemli pazarlarını kaybetmiş olur.